| butterfly2013 a întrebat:

Am aproape 17 ani, am un prieten cu care ma intilnesc deja de jumate de an. Esim aproape in fiecare zi la plimbare si stam cite vreo 2-3 ore. M-am inceput a ma intilni cu el din gluma, deja ne-am deprins unul cu altul.Este cu 4 ani mai mare. Nu am avut inca nici odata reatii intime. Cum credeti ar fi timpul sa incerc?big grinPur si simplu nu ma simt iubita, poate ar trebui si eu sa-i acor mai multa atentie, afectiune?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Depinde cat de mult esti pregatita pentru a trece la pasul urmator, vorbeste cu el

| butterfly2013 explică:

Mersi mult la toti ca v-ati gasit timp si pentru problema mea;;

| SirGeo a răspuns:

Sa faci tu primul pas la astfel de lucruri, wow e treaba ta dar dupa ai sa regreti ca ar sa vrea incontinu si poate...

| Cr1zzu a răspuns:

Ti-a propus cumva asta?
Daca te simnti pregatita poti sa o faci...
Dar sunt unele sanse sa te lase asta urmaresc unii baieti,, stai juma de an cu ea, puneio si bafta,,... totusi sfatul meu este sa mai astepti putin si cant te simnti iubita si o sa ai incredere totala in acea persoana atunci ar trebui sa faci acest pas ( uneori poti fi orbita de,, dragoste,, si cand persoana iubita iti propune asta sa nu spui DA fiindca te simnti obligata ) Ti Pup:*

| butterfly2013 explică (pentru Cr1zzu):

El nu mi-a propus si a spus, dar printre alteme mi-a dat de inteles ca e gata sa astepte

| Cr1zzu a răspuns (pentru butterfly2013):

Atunci incearca sa ai o discutie cu el si spune-i ca nu esti pregatita inca si ca ar trebui sa mai astepte o perioada lunga te timp si sa vezi cum reactioneazawinking Daca spune ca poate sa astepte chiar te iubeste si este dispus sa faca orice pentru tine daca spune ca nu poate sa astepte atat cu singurata asta i-a fost intentia de la inceput succes Ti Pup:*

| Аnnya76 a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa incepi viata sexuala de la aceasta virsta frageda. Plus la asta tu singura ai spus ca nu te simti iubita. Deci nu cred ca are rost s-o faci de pe-acum, deoarece ai toata viata inainte pentru a avea relatii intime cu cineva. El nu este primul si nici ultimul care va fi linga tine si de aceea trebuie sa te gindesti foarte bine daca merita sau nu acest lucru. happy Dar oricum, pina la urma tu decizi ce e bine si ce e rau pentru tine, eu un singur lucru pot sa-ti spun, nu o face doar pentru ca vrei sa stii cum te vei simti in acele momente pline de placere trupeasca, dar mai bine asteapta momentul potrivit si fa-o din dragoste. :*