| Maria2058 a întrebat:

Am de ales intre profil uman(stiinte sociale, intensiv spaniola) si real(stiintele naturii, intensiv engleza). Spaniola fac din clasa a 3a. Ma descurc bine la toate materiile. Ce profil e mai avantajos? Voi ce cariera vreti/aveti?

3 răspunsuri:
| yasemin a răspuns:

Eu am facut uman, limbi straine.acum depinde ce vrei sa faci pe viitor.ce facultate...cel mai bun lucru pentru mine la uman a fost ca nu am facut multa mate, eram cam bata tongue

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu vreau sa lucrez in domeniul psihologiei,sunt la stiinte sociale.
imi place foarte mult,mai ales ca nu ma descurc foarte bine(deloc happy )la mate, fizica, chimie.nu dau bac din mate, nici teza.fac logica in clasa 9-a(acum),iar la anul voi face psihologie(imi place super mult).eu iti recomand stiinte sociale,mai ales ca te descurci la limbile straine, dar sa alegi profilul care iti place mai mult, asa vei invata mai cu spor.:* papaa

| emchristina a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturii si desi la inceput mi s-a parut putin complicat lucrurile s-au schimbat pe parcurs. acum ma descurc chiar ff bine. sincer mie mi se pare mai avantajos profilul acesta pentru ca o sa poti opta pentru mai multe facultati deoarece materiile se fac in mod cam egal. acum depinde si ce-ti place. sa nu faci ceva ce nu-ti place pentru ca nu o sa iasa nimichee heesucces