| SaşaSpring a întrebat:

Am de facut o compunere in engleza cu tema 'O pagina de jurnal a lui Robbinson Crusoe' si nu prea am idei. Ce as putea srcie? Merci anticipat! ^^

Răspuns Câştigător
| MeMe77 a răspuns:

Poti sa scrii partea cand o inceput sa fie pe insula Disperarii si ca si-o facut o casa, citea biblia, crestea capre, avea tot ce ii trebuie ca sa supravetiuiasca( scrii-o la prima persoana singular ca si cum ar fi Robbinson care scrie ca asta ii si ideea. Sper ca ti-am fost de folos.