| damarisles a întrebat:

Am de facut un proiect la biologie si am ramas in pana de idei. proiectul trebuie sa fie despre arbori, paduri, protejarea planetei... Daca ma poat ajuta cineva... Sunt pe aVIII-a. Dau funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Te poti duce in padure,sa faci poza la arbori, sau sa descarci de pe net avantajele protejarii planetei, si dezavantajele poluarii acesteia.Ce ar trebui sa facem noi pentru a fi planeta curata.

| BiancaAnaMaria a răspuns:

Ai putea sa incepi cu un exemplu de eveniment negativ, poti sa cauti pe net caci nu imi vine nimic in minte si sa spui ce nu e bine apoi sa aplanezi spre ceva ce s-a facut legat de protectia mediului, ca si "let's do it! Romania"terminand cu faptul ca ar trebui intocmite tot felul de proiece pentru protecta mediului, vrajeli din astealaughing