| ApetreiGeorge a întrebat:

Salut,

Am diplomă de tehnician dentar din Italia și certificatul pentru a lucra ca tehnician dentar, și anul viitor ma gândeam să mă întorc în România la București, este și faptul ca o să și lucrez cel puțin part time pentru a putea trăi fiind ca nu am prea multă susținere, întrebările mele sunt:

Se câștigă un trai decent doar ca tehnician dentar?
Se merită o facultate de stomatologie sau medicină generală și care dintre ele?
Se poate lucra între timp ce faci una din cele mai sus
În Italia este licență 3 ani de profilaxie dentară și aș fi căutat ceva de genul în Ro doar ca am văzut ca nu sunt recunoscute de toate clinicile și nu știu dacă merită.
Aștept o părere de la cine cunoaște mai bine și are și mai multă experiență

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Postati si pe grupurile dedicate (exista inclusiv optiunea de search prin cuvinte cheie) pentru a primi raspunsuri pertinente:

https://www.facebook.com/groups/570240289684146/

https://www.facebook.com/groups/2633076566977653/

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dai vrabia din mana pe cioara de pe gard?

NU au loc de munca nici cei acre au terminat facultatea in Romania si tu crezi ca iti vei gasi de munca in Bucuresti?
Un job part-time de Romania nu are cum sa-ti ajunga sa te sustii, mai ales in Bucuresti, poate undeva la tara, intr-o camera inchiriata.

Sfatul meu este, sa-ti cauti de munca in Italia, macar muncesti e euro acolo, salariu decent.

| sierra1 a răspuns:

1 depinde
2 depinde
3 da