| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost astazi la un interviu si am fost anuntat ca am trecut si incep de marti lucrul, problema sau nu e problema e ca am 17 ani, si lucrez 12 ore o zi da una nu. Credeti ca e o idee buna sa lucrez de acum pana e gata vara? Ps; am nevoie de bani

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca nu ai bani, ce altceva sa faci? Dar nu e vacanta inca, cum o sa mergi la scoala?

| AndreiSorin17 a răspuns:

Salut, Eu unul iti recomand sa continui cu scoala in general, dar daca spui ca ai nevoie de bani si timp, poti sa lucrezi in timpul liber ....eu unul lucrez doar sambata si duminica, si eu tot 17 ani am, Dar sa nu tragi prea mult sau etc ...Sa nu iti strici sanatatea de mic. De ex daca lucrezi in constructii si lucrezi 12 ore cum spui ca lucrezi tu. la varsta de 30 35 de ani nu o sa mai poti cine stie ce. Nu stiu daca am ajutat dar. Salut.

| capoi a răspuns (pentru AndreiSorin17):

Lucrez la vandut inghetata, doar stau nu e ceva greu. si lucrez o zi da una nu, de la 11 la 10 seara