| Gabitu6112 a întrebat:

Salut, am intrat la un liceu pe profil tehnic (electromecanica) si vreau sa ma mut la alt liceu pe Stiinte sociale deoarece nu ma descurc deloc bine la matematica. Eu am avut media de admitere 7.40 iar ultima medie la sociale a fost 8.15... am auzit ca ma pot muta din semestrul al 2-lea. Cum procedez, ce trebuie sa fac?
Am auzit ca dau diferente, as vrea sa stiu la ce. Mersi anticipat

1 răspuns:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Păi te duci si vorbesti la secretariat pentru a pune toate actele in ordine. In semestrul al doilea v-a trebui să ai media pe semestrul respectiv mai mare decat a ultimului din clasa ( gen daca ultima medie e de 7, tu trebuie să o ai de 7, 05. ). Diferente, depinde de liceu. Cred ca vei da un test grilă la romana si mate.