| NubleReapper a întrebat:

Salut,am mai pus odata intrebarea asta odata dar prietenii(adica pe cei care ii credeam prieteni) ma tot evita gen ei ies in oras/la film/la plimbare fara ca macar sa ma cheme si pe mine!
Lucrul acesta ma doare foarte tare!
Cum as putea sa sa devin mai popular, sa isi doreasca si ei sa stea in preajma mea nu doar eu in a lor!

4 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Inseamna ca nu-ti sunt prieteni si iti fac un bine. Cauta alte persoane cu care sa iesi, oricum cu ei te-ai simti in plus.

| 393Dan a răspuns:

Trebuie sa ai ceva ceea ce ei vor. In majoritatea cazurilor, daca esti distractiv te vor pentru asta. Daca esti putin mai retras, gaseste ceva ce-i la moda si cumpara-ti acel lucru, ceva ce le place si lor. Si vor cauta motive sa iasa afara ca sa te poata chema si pe tine. Poate un joc, telefon mai performant, daca esti fata, atunci vreo poseta la moda, etc. Insa mai este un mod, sa-ti gasesti o prietena/prieten. Nu doar ca vor fi impresionati, insa vor vrea sa stie toate detaliile despre relatia voastra, mai ales cei fara prietena/prieten, ei viata lor amoroasa isi vor trai-o prin istorioarele tale. Succes!

| En3Rgi a răspuns:

Trebuie sa fi mai sociabil, sa fi glumet, si sa nu fi asa "bun"..incearca sa fi mai rautacios(sa injuri la gluma), sa fi mai nebun, sa nu iti fie rusine sa "te dezlantui" un pic prin public. Oamenii petrec timp cu oameni care nu sunt plictisitori.Incearca sa iesi cu cineva mai popular daca vrei sa devi popular, incearca sa iti petreci timp cu acea persoana si sa barfiti alte persoane, sa radeti, sa postati poze pe Facebook, Instagram si altfel o sa te vada mai multi oameni si o sa devi mai popular. Bafta!

| Victoria009 a răspuns:

Incepe sa eviti lumea, sa fii mai nemultumit, mai rautacios, asta ii va face pe multi sa vada ca in fata lor sta un BAIAT.Creeaza o relatie cu o fata,imbunatatesteti garderoba,ii autentificat pe toate retelele de socializare moderne, si mai serios, incepe sa te ocupi cu ceva super, modern:incepe sa faci poze sau incepe sa scrii rap, sa canti la chitara, sa desenezi lucruri groaznice ...SchimbatehappyBafta:*laughing