| roxystomp a întrebat:

Am nevoie de ajutarul tau TPU! Imi doresc foarte mult sa am un animal de casa dar nu stiu cum sa imi conving parintii ca pot avea grija de un animal de companie... AJUTOR

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! Dovedeste-le ca esti un baiat responsabil! Dar, in acelasi timp va trebui si sa fii un fel de "fiu perfect" adica, sa inveti mai mult si sa te straduiesti sa iei note mai bune decat de obicei un timp, sa-ti faci curat in camera etc. cred ca ai prins ideeea. Apoi, daca parintii tai iti dau bani de buzunar, economiseste-i un timp, si apoi "lauda-te" parintilor cu suma mare de bani pe care ai obtinut-o din economii. Daca ai un frate sau o sora mai mica, atunci ofera-te sa ai grija de el/ea sau chiar un copil mai mic al unui prieten de familie sau o al unei rude. Ofera-te sa ai grija, iar daca parintii tai vor vedea ca esti capabil sa ai grija de un copil sunt sigura ca te vor considera destul de responsabil cat sa ai grija si de un animal. Mult succes si sper sa te fi ajutat catusi de putin! O zi buna!happy

2 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Incearca sa le castigi increderea parintilor ajutand cat mai mult prin casa, luand note cat mai mari, aducandu-le micul dejun la pat...etc.drept rasplata poate iti vor oferi un animal.Iti poti lua cartea,, Cum sa ne educam parintii?" pentru ca te ajuta foarte mult.De cand am citi-o relatiile mele cu parintii sunt mult mai bune si imi implinesc toate dorintele.

| selena_4874 a răspuns:

Demonstreazale ca esti responsabil(a) si cauta cat mai multe informatii despre animalutul pe care il vrei.acuma depinde si de parinti, daca iti interzic categoric, nu ai ce sa faci.in nici un caz sa nu aduci animalul acasa fara permisiunea lor(proprie experienta).