| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Am nevoie de niste opinii. De vreo 7-8 luni dorm la iubita mea in weekenduri, bine inteles mereu cu acordul mamei ei si de fiecare data ma faceam sigur sa o intrebe daca e ok, pana cand la un momendat ne-a spus sa nu o mai intrebam si sa venim direct ca mereu va fi ok. Noi nu am incetat din a o intreba si o faceam destul de des, nici prea des sa nu se enerveze, undeva intr-o balanta. Totul bine si frumos aceste aproape 8 luni, m-am apropiat de mama ei din ce in ce mai mult, si, cum nu am deloc o situatie buna acasa mai ales cu mama, m-am apropiat foarte mult de mama ei, puteam sa zic ca o consider pe ea la nivelul mamei mele sau chiar mai mult. Mereu incercam sa ii explic iubitei mele ca ar fi bine sa o implicam si pe mama ei in toate activitatile noastre. Si cu fiecare ocazie incercam sa o "rasfatam" cumva, cu ce puteam, ba o ciocolata, ba un suc, ba o asteptam acasa cu mancarea facuta si curatenie pentru ca venea obosita de la munca. Ideea este ca acum cateva zile, iubita mea a facut o greseala foarte mica fata de ea, in care eu nu am fost implicat chiar deloc, din contra, i-am si spus ca nu e ok ceea ce vrea sa faca. Intr-un final, din aceasta mica "cearta", s-a enervat si si-a dat toti nervii si frustrarea pe mine mai mult decat pe iubita mea si nu ma deranjeaza asta, dar ce a fost neplacut a fost ca se lega de cele mai mici chestii penibile, care nu au nicio legatura cu cearta aceasta dintre elemsi nici cu mine. E ca si cum s-ar lua de mine ca de ce stau asa si nu cum vrea ea, cam asa ar suna argumentele pe care le-a adus despre mine. Am intrebat-o si pe iubita mea si am tot incercat si eu sa ma gandesc ce am facut gresit, insa nici unul din noi nu avem niciun raspuns, cand ne certam intre noi mergeam in camera si o faceam acolo fara tipete, fara nimic, era totul doar intre noi, cand coboram jos la masa sau ca ne chema mama ei, incercam mereu sa ascundem si sa parem fericiti, nu voiam sa implicam pe nimeni altcineva in relatia noastra, mai ales parintii ei. Si parea totul foarte ok, noua ne spunea ca e ok sa dormim la ei in weekenduri si ca e ok cu relatia noastra si cu tot ce e intre noi. Parea si dadea foarte mult de inteles ca are o parere foarte buna despre mine si nici macar o secunda nu parea ca are ceva personal cu mine, cum spune acum ca are. Oare nu ma suporta de la inceput si a incercat sa ascunda asta pentru fiica ei? Am atatea intrebari si totusi nu am niciun raspuns, niciodata nu am spus un cuvant urat in fata iubitei mele, mai ales in fata mamei ei, mama ei de astfel nu stia niciodata cand si de ce ne certam noi. Cum am mai spus, mereu incercam sa o ajutam de cat mai multe ori si mereu veneam eu cu initiativa pentru ca era ca si cum o ajut pe mama mea si aveam o parere atat de buna despre ea, o credeam o persoana atat de buna, dar dintr-o data totul s-a schimbat, fara ca noi sa ii gresim nici macar o data si s-a schimbat totul in ceva foarte prost, nu stim ce sa facem, o sa ne fie foarte greu sa ne vedem si noi avem nevoie unul de altul si fizic, tanjim dupa imbratisari, saruturi si mangaierile noastre, dar acum din cauza unei decizii prostesti ale mamei ei, multe lucruri vor fi interzise pentru noi si noi abia rezistam sa ne vedem doar 2 zile pe saptamana, mai ales de acum sa nu ne putem vedea, sa nu mai putem dormi impreuna.E foarte greu, de vorbit cu ea, s-a incercat, dar degeaba ea tot parerea ei o are, dar repet, nu stim ce sa facem mai ales ca noi nu am gresit cu nimic, voiam in fiecare secunda sa vada mama ei doar partile bune din noi, sa nu vada certurile pentru ca sunt intre noi si mereu incercam sa o ajutam cat mai mult, intr-un final, degeaba. Noptile nu pot dormi pentru ca o iubesc enorm de mult si caut solutii sa ne vedem, sa putem petrece timp impreuna si ma gandesc si ce am facut gresit, desi nu gasesc niciodata un raspuns tot ma gandesc dar degeaba..la mine nu putem veni, ai mei nu sunt de acord cu relatia si ne-am apropiat de mama ei si din faptul ca eram atat de bucurosi ca nimeni nu e de acord cu relatia noastra decat mama ei, dar intr-un final nici ea nu e, am avut la disperare si am nevoie de niste sfaturi va rog.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

@ idontreallycare
Cred ca-i prea mult si pentru maica-sa sa te vada in fiecare weekend acolo. Poate mergi odata la 2-3 saptamani ca sa-i dati si ei o pauza, inseamna ca o deranjeaza prezenta ta.
De ce nu alternezi vizitele, un weekend la tine si un weekend la ea, convingandu-ti parintii ca nu-i nici o problema cu relatia asta?
In primul rad vreau sa te interb ce varste aveti voi, doi?
Si apoi, care-i motivul pentru care tatal tau este impotriva relatiei?
https://www.tpu.ro/utilizator/acphlj/intrebari/

| elennaionela14 a răspuns:

Mama ei sa nu crezi ca nu stia ca faceti mai mult decat imbratisari, cred ca statea cu urechea lipita sa auda ce faceti. Crezi ca ea dormea noaptea? Serios? pana s-a saturat, plus avea de hranit 2 copii in loc de unu care sunt niste costuri.Tu nu aduci venit in casa aia.
Iubita ta e copilul ei, tu nu esti sotul ei.
Pune-te in pielea ei.

| idontreallycare a răspuns (pentru elennaionela14):

Nu cred ca ai citit bine. Ma refer la faptul ca nici nu o lasa afara sa ne putem vedea. E de inteles ca nu e ok sa ma tina continuu, sunt constient. E vorba ca nici nu o lasa sa iasa, si daca facea ceva pentru mine, daca citesti iar, faceam de 2x mai mult pentru ei. Nu e vorba de venit si de sex despre ce spui tu, e vorba ca nu putem iesi, nu ne putem vedea. Zi buna

| elennaionela14 a răspuns (pentru idontreallycare):

Pt ca mama ei nu e de accord sa te mai veizi cu ea.Nu te vrea.
Este din cauza sexului.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru elennaionela14):

Pai si ce impediment e asta? Oamenii cand se iubesc, se mai si f#t. E de la sine inteles. Nu cred ca mama ei era atat de proasta sa nu isi fi dat seama de asta in primele luni cand venea la ea.
Ce au facut ei gresit in toata treaba asta e ca au inclus-o pe mama ei prea mult in viata lor personala. Una e sa te prezinti la inceput si sa ii dai de inteles ca te vezi cu fiica ei, si alta e cand incerci obsesiv sa o incluzi in toate activitatile voastre personale pana aproape de punctul in care o pui sa va si vada cum va f##eti. Nimeni nu vad ca intelege in lumea asta ca nu e ok absolut deloc sa ti lagaturile foarte stranse cu socrii. Ca nu sunteti la telenovele ce rahat.

| elennaionela14 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Poate ei sunt elevi inca
Mama ei nu vrea sa ramana insarcinata.
Nu toata lumea gandeste la fel.
Fiecare are grijele ei sau lui.
Imi da de inteles si ca e mama singura.
Punete in situatoa ei daca fiica ramane insarcinata si e si eleva?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru elennaionela14):

Din moment ce i-au lasat cateva luni bune sa doarma impreuna, Nu crezi ca argumentul tau deja a cazut din start? Daca era vorba de sex, nu era de acord din prima ca ei sa doarma impreuna.