| SoferTir a întrebat:

Am niste bani din anul 1944.Valoreaza ceva daca ii duk la muzeu?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am vazut un anunt la mica publicitate cu cineva care cumpara monede si bancnote vechi. Am sa-ti dau numarul pe privat. Nu stiu din ce oras este omul, ca telefonul este mobil.

| corolav a răspuns:

Nimic sau aproape nimic. Muzeele colecţionează doar monede foarte vechi ( de peste 1000 de ani) iar preţurile sînt derizorii. Cele de cca. 100 de ani încoace se vînd prin bazaruri şi talciocuri la kilogram.

| seby27278 a răspuns:

Salut! pai incearca dar eu nu prea cred. Funda!

| RaduZ a răspuns:

Eu zic sa te documentezi mai bine in privinta lor si poate gasesti pe net sa ii vinzi, oricum la muzeu nu cred ca iti da mare lucru