| DaReZon a întrebat:

Am niste colegi idioti care ma barfesc. Astazi am descoperit ca clasa are un grup pe facebook si acolo aia stau si ma barfesc ca prostii. Ce pot sa fac cu aia care ma barfesc?

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

SI eu in generala la fel eram, batjocorit si barfit, acum trec pe langa ei ca pe langa niste statuihappynu ne salutam nu nimic, cu oameni prosti sa nu te pui niciodata, sau sa te cobori la nivelul lor, or sa te bata prin experientawinking

| rap4us a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu ei sau fa ceva care sa ii faca sa te respecte. Mai intai ai putea sa vezi ce le place lor in afara sa te barfeasca si daca e ceva ce poti face impresioneaza-i. Baga-te in grupul lor si rezolvi problema. Sau fa-ti si tu grupul tau si prietenii tai o sa iti ia apararea si pana la urma ori va bateti ori se plictisesc ei

| YoungMoneyWeezy a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema cu vreo patru retarzi.La inceput incercam sa nu-i bag in seama dar deja barfeau prea mult si la prea multa lume pana m-am enervat si i-am batut de s-au **** pe ei!laughing. Stiu ca bataia nu-i o solutie dar eu asa am scapat de ei! Succes!winking

| strengaritzza a răspuns:

Nu te cobora la nivelul lor. La un moment dat fiecare are parte de barfa, oamenii de genu acesta trebuie tratati cu indiferenta, daca ne prindem mintea cu ei, inseamna ca nu suntem mai buni ca ei. Ofera-le ignoranta. Aia sunt oameni plictisiti de viata.

| Cleopa a răspuns:

Sa-i dai naibii! gura barfitorilor nu o poti opri! oricum sa stii ca cei care barfesc sunt persoane invidioase care barfindu-te si expunandu-ti defectele, se cred ei mai superiori. pacat ca-s prosti si nu se gandesc ca faptul ca ei iti critica defectele, nu fac sa-ti dispara tie calitatile si nici lor sa le dispara defectele! cu toata barfa lor tu tot aceeasi persoana ramai, asa ca nu mai lua in seama vorbele lor!

| Cristina45 a răspuns:

Ii bagi in pzd mami lor, tu stai cu prieteni tai si nu trebuie sa te intereseze de ei ...simpluwinking si eu am trecut prin asa ceva si inca mai trec dar le zic ca ma kak in gura lor (la aia care ma barfesc ) scuza-mi vocabularu

| Maria428 a răspuns:

Ii chinuie viatawinking Pur si simplu ignora-i. In clasa a 7 am patit si eu asta x_x. Toti ma barfeau. Pana si cele mai bune prietene faceau asta straight face. Siii i-am ignorat, nu am dat importanta. Imi tot ziceam in minte : Frate' astia o sa se maturizeze vreodata? Nu ma bag eu in mintea lor bolnava.
Da' acum nici nu mai stiu cum ii cheama. Eu sunt una dintre cele mai populare fete ale liceului si toti cei care ma barfeau au devenit niste gunoaie. happy
DECI PUR SI SIMPLU INGNORA-I.
Vei vedea ca la un moment dat, cand nu le vei mai da atentie, tu vei ajunge la un nivel cu mult mai mare decat ei :*.

| Allen1998 a răspuns:

Fai sa te respecte

| Dragomir_Catalina_1993 a răspuns:

In primul rand sa nu-ti mai pese ca ei vorbesc despre tine in al doilea rand inseamna ca esti o persoana importanta daca ei vorbesc despre tine.asa ca linisteste-te si nu le arata ca iti pasa bafta