| Letmeloveyou1923 a întrebat:

Am o curiozitate. De aprox 2 ani imi place de o fata. Desi tot incerc sa neg acest fapt nu sunt foarte sigur ca pot. In fine, de curand am fost cu un grup,am iesit pe afara si am jucat adevar sau provocare fiind fost provocat sa o sarut pe buze pe fata aceea (ea fiind legata la ochi sa nu vada cine era).Am fost foarte stresat, deoarece era primul meu sarut, iar ceilalti si au cam dat seama de asta dar au tacut, deoarece m-am facut galben la fata. Trecand peste, acel moment a fost destul de frumos pentru mine, deoarece desi a fost primul sarut, a fost placut si cred ca si ei i-a placut, deoarece cand ceilalti au sarutat o, ea a fost destul de degustata. Nu ma intelegeti gresit,multe fete ar vrea sa fie cu mine,dar cred ca de ea imi place, asa ca le refuz.
Fata respectiva este destul de populara si frumoasa,iar ea le da fz la multi doarece are "standarde inalte".De asemenea atitudinea ei este schimbatoare,odata sta doar cu mine,altadata nici nu ma baga in seama,insa de curand mi-am dat seama ca cea mai usoara cale de a ajunge la sufletul unui om este comunicarea,asta chiar a dat roade. La momentul actual ne prefacem ca nu s ar fi intamplat nimic si nu stiu ce sa fac. Din fire obisnuiesc sa comunic foarte mult cu multe persoane,dar cand o vad pe ea ma rusinez si tac, iar contactul vizual este rusinos dar frumos. De asemenea cand vorbeste cu mine zambeste, iar zambetul ei ma face sa zambesc si eu. Uneori cred ca ii place de mine, alteori vorbeste cu alti baieti sa imi faca in ciuda, nebagandu ma in seama.Ce ar trebui sa fac in continuare? Oare ma place? Incerc sa imi dau seama de aprox 2 ani insa nu reusesc. Dau fundita celui mai elaborat raspuns. happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vorbește și tu mai mult cu ea, invit-o să ieșiți, în felu ăsta normal că nu-ți dai seama. Ea nu face nimic că așteaptă din partea ta, tu nu faci nimic că...nu știu de ce nu faci nimic

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa-i spui ca o placi, pentru ca risti sa-si gaseasca un prieten si tu sa ramai cu buzele umflate, daca tot amani acest moment.