| MrRolling4life a întrebat:

Am o intrebare care ma tot freaca la cap. Ieri mi-am facut un pierce in buza si din cate am mai citit pe net, pierceul medicinal nu trebuie scos deloc. Insa nu stiu perioada. Unii zic ca trebuie sa stau cu piercul medicinal 3 saptamani altii 3 zile deci pana la urma cat e perioada? Gaura s-a realizat un un pistol!

2 răspunsuri:
| ღmarynaღ a răspuns:

"scumpilici" eu nu-s de aceeasi parere eu cred ca macar 3 zile sa-l tina p`ala medicinal. nu prea e bine sa il scoti in alea 3 zile pana se formeaza gaura deaorece dupa se infecteaza...acum faci cum vrei dar o sa ti se faca puroi.

| scumpilici_8459 a răspuns:

Cei care ti-au spus sa stai cu piercingul nu stiu cat timp sunt niste prosti.
de exemplu: tu ai o un pierce in buza facut de aproximativ... o zi sa zicem. ti-l poti da jos cand ai tu chef.
chiar daca e facut cu un pistol, chiar daca e un pierce medicinal.
+ca chestia c "medicinal" e doar pentru a nu face infectie.

stai linistitwinking il poti scoate chiar si acum