| andreim1712 a întrebat:

Salut, am o intrebare, de ce mereu in realitate adolescentii cu tulburari din spectru autist au mereu probleme cu bullyingul social la scoala si la liceu, majoritatea colegiilor il resping, majoritatea il limiteaza in timp ce au o relatie de prietenie si majoritatea il hartuiesc si il batjocoreste?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca copii cu autism nu au un comportament normal si atunci copii rautaciosi profita de ei si-i batjocoresc.

Nu generaliza ca nu "majoritatea " ii resping sau batjocoresc, doar copii obraznici si cu problee de comportamnet, restul colegilor il pot tolera sau ignora pe cel cu autism.

| 1onur a răspuns:

Fiindcă părinți lor nau frică ne Dumnezeu și nici credință în Dumnezeu și nici copil lor nu vor avea credință în Dumnezeu nici frică de Dumnezeu dacă un părinte este destrăbălat drogat alcoolic Boschetar o arde cu deprăvați in loc să-și educă copii nici copii ăia nu vor avea nimic de oferit decât ce au trăit părinți lor cum au fost părinți lor așa vor fi și ei.

| 1onur a răspuns:

N-ai ce săi faci unui om fără frică și iubirea Adevărată cu Adevărat de Dumnezeu nici măcar Dumnezeu nu are ce săi facă omului fără frică de Dumnezeu ei aleargă după Destrăbălați nu după Dumnezeu...

| 1onur a răspuns:

Ori-cum cine își bate joc de copii ăia și copii lor vor ajunge bat jocoriți la rândul lor de alți ca ei fincă copiii ăia nu le-a greșit cu nimic la ăștia "sănătoși"" normali" și ei vor avea parte când la rândul lor tot ce l-au făcut lor așa îi vor trata și pe ei alți la rândul lor...