| MDSanonim a întrebat:

Salut am o intrebare,nu e prima data, dar inca ma mai incurc.Cand vreau sa ma bag pe o fata, ori sa o scot la un suc ceva sa ma plimb etc, stiu sa fiu relaxat.Sa aflu chestii despre ea, sa o intreb ce ii place chestii de genul.Sa zicem ca am ajuns intr-un punct cu ea,cum sa o intreb, daca vrea sa fim impreuna?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Parerea mea e sa nu o intrebi. Dupa 3-4 intalniri cand o duci acasa te apropi fizic de ea, vorbesti, o privesti profund in ochi si cand se face momentul o saruti.
Daca accepta sarutul, inseamna ca te place. Mai iesi cu ea si daca din nou va sarutati, cam e clar si atunci o poti intrea ce inseamna treaba asta pentru ea si nah, de aici decurge.

| DorelExpertu a răspuns:

Nu o intrebi.
Trebuie doar o anunti subtil ca sunteti impreuna.

| MDSanonim explică (pentru DorelExpertu):

Aici nu ma prind, la ce te referi cum adica

| raducutu123 a răspuns:

De preferat ar fi sa o analizezi sa vezi daca se uita la tine sau daca flirtează cu tine cat de cat, nu de alta, dar sa nu fi respins umilitor. Daca consideri ca ai șanse cu ea, pur si simplu aștepți momentul potrivit (când sunteți doar voi), si o întrebi daca ar fi dispusa sa stea cu tine. Daca te refuza frumos, elegant gen, fara sa te umilească, continua sa fii apropiat de ea, si eventual mai încearcă. Daca te refuza umilitor, gen: "Lol, cum sa stau cu tine ew", indeparteaza-te de ea, nu merita! Sper ca ti-am fost de ajutor. Multa bafta! Pe bune, încearcă, nu e așa de greu si nu e nici sfârșitul lumii daca cumva te refuza!

| Yepyepyep a răspuns:

Depinde de reactiile ei fata de tine. Cum te priveste ea
Doar ca pe un simplu amic sau daca isi doreste poate mai mult. Ai putea sa bati cateva apropo uri subtile. Cum isi imagineaza ea o relatie ideala, genul de baieti care ii plac. etc