| anonim_4396 a întrebat:

Salut
am o intrebare...sunt in clasa a8a si am aflat ca anul acesta nu voi mai da teze unice si voi da niste teste PISA parca
aveti idee cam cum vor fi?

4 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Tezele unice am impresia ca s-au scos, daca nu cumva inca mai sunt in stadiul de "disputa". Testele PISA sunt usoare din cate am inteles, sunt astfel construite incat sa ajute elevii de nivel mediu si sub mediu.Sunt internationale, deci sunt la fel cu testele date in tarile din UE (implicit din Vest, iar in Vest materia e... easy goingbatting eyelashes ). Succes, orice ati da, au fost altii inaintea voastra care au trecut prin examene si au reusit, asa ca o sa reusiti si voi!
Succes la scoala!
pa-pa

| AndreeA_4571 a răspuns:

Mia spus profa de mate ca vom da niste teste doar la romana si la mate... vor fi teste la nivel international...siii...vom avea subiecte din clasele 5-8 si va fi greu... iar... teze o sa dam din alea normale facute de profesor cum era in clasa 5 si 6. pupici... sper ca te-am ajutat...love struck love struck love struck

| cyufulyky a răspuns:

Nu stiu cum sunt acele examene dar nu se stie deocamdata daca vom da acele teste sau daca vom da in continuare teze unicebig grin

p. s[eu sper sa dam teze unicebig grin]

| ecristinamc a răspuns:

Da o sa dam
cauta la gogle test pisa si iti da varianta de acu 2 ani de clasa a 8 a