| cristin4ik a întrebat:

Salut, am o luna decind sunt impreuna cu un baiat, zice ca ma iubeste, simt si eu ceva pentru el, acum peste o saptamana pleaca in alta tara pentru toata vara, ce ziceti sal astept? el ma improla sa nul las sad nu stiu ce sa fac

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca tu tii la el, atunci eu zic ca merita. Va aprecia efortul. In plus, ati putea mentine o relatiela distanta prin telefon, messenger, etc. Stiu ca va fi greu, si nu va fi la fel sa nu-l poti atinge, saruta etc. Dar macar il vei putea auzii happy.

| 愛日本 a răspuns:

Relatiile la distanta nu merg saddar daca chiaraveti incredere unul in celalalt atunci va fi bine. Eu zic ca ati putea lua o pauza scurta sau sa mai vorbiti prin telefon, internet etc. Daca chiar va iubiti nu are rost sa va despartiti asta doar daca nu cumva e o combinatie la vrajeala. whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Simt si eu ceva pentru el''.
Cat de puternic e acel ''ceva''? Esti dispusa sa risti pentru.o relatie serioasa? Tii atat de mult la el incat sa il astepti fara sa cochetezi cu alti tipi?
Raspunde-ti la intrebarile astea si vei afla raspunsul.
Succes

| HikariAi a răspuns:

Hey! In cazul ca il iubesti, dar sa-l iubesti pe bune, nu asa... atunci merita sa-l astepti, pentru ca daca il iubesti, atunci el e singura persoana care te face fericita si daca nu il vei astepta, o data cu trecerea timpului o sa regreti. Gandeste'te bine, dar, daca nu-l iubesti, nu mai are rost sa stai cu el, ii ingreunezi si lui situatia... cand iubesti cu adevarat, nu-ti trebuie mult timp ca sa-ti dai seama de asta. Doar in cazul in care vorbesti cu un amic, si in mintea ta iti e amic, dar in sufletul tau nu e amic, atunci iti trebuie mult timp sa-ti dai seama de adevarata iubire. Anyway, analizeaza'te pe tine, si vezi cu adevarat ceea ce simti si ce ai vrea, daca tu esti de parere ca alt baiat e mai bun decat el, daca alt baiat te poate face sa te simti asa bine cum te face el, daca el te accepta asa cum esti, daca tu crezi ca el e cel mai potrivit pentru tine, etc. Sper sa iei decizia cea mai buna. Good lucke!

| Iulya_5757 a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere: daca il iubesti si stii ca si el simte la fel pentru tine merita sa incerci macar sa-l astepti. Veti putea tine legatura prin diferite retele de socializare s.a.
dar...fa asta doar daca esti sigura de sentimentele lui sau de ale tale (ca sa nu suferi mai tarziu).

Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes in luarea unei decizii! happy