| ZoziiTheShawol a întrebat:

Am o mare problema straight face Eu vreau sa ajung model, si trebuie sa am 30 kg.Problema e ca eu am 60 kg si 1.68 metri.Va roog, spuneti-mi scum sa slabesc pana la jumatatea lui iunie sad

Răspuns Câştigător
| Seiran a răspuns:

Eh,lasa-i in pace straight face Iti zic eu la privat cumwinking

7 răspunsuri:
| AdamBlack a răspuns:

straight face...30? vrei sa ti se vada oasele si sa mergi aiurea pe podium?
incearca sa nu mai mananci asa de mult, dar nici sa te infometezi!

| capsunica_8366 a răspuns:

Cred ca e o prostie.tu stii cum o sa arati la 30 kg avind 1.68? groaznik.iti va pare ca esti o mamie(nu te supara, dar iti zic ce-i drept)si e imposibil sa slabesti atita in asa timp fara ca mai apoi sa ai unele conseinte foarte grave! ai aceeasi statura ca si mine, dar eu nu ma vad de 30 gk, caci as arata ca o sperietoare, eu am 50 kg si e foarte normal, am o siluieta de invidiat! cred ca tu nu ar trebui sa slabesti chiar atit de mult!

| paula76 a răspuns:

Cati ani ai in primul rand? iar in al doilea tine o dieta stricta
:

dimineata mananca cereale de freferat fitness dar nu cu ciocolata sau poti manca un iaurt.

la pranz : mananca o salata cu rosii,un pic de crutoane daca vrei fara, nitica ulei de masline, ceapa putinica asta la aperitiv dar daca simti ca nu ti e de ajuns mananca orez gol cu putina sare de preferat fara cu piept de pui fara unt ocazional cu unt

seara :poti manca un iaurt sau perlutele alea de la tnuva dar nu manca toate cutia un picut acolo cu rosii o paine prajita dar atentie sa no iei cu coaja cauta paine doar cu miez aceea e dietetica (nu e scumpa)la bauturi dimineata suc de portocale sau de ananas daca iti plac amestecate e perfect restul zilei apa sau sucuri naturale in caz ca ai vreo ocazie speciala un pic de vin nu te omoara

| daiana15 a răspuns:

Cum vrei sa ai 30 de kg?:O...nu o sa poti avea atata.pentru ca si modelele au peste 40 si ceva.thinking renunta la ideea de a slabi atata pentru ca iti vei distruge viata straight face

| Lexus28 a răspuns:

In primul rand, 1.68 nu e inaltime de model. In al doilea rand, nici nu trebuie sa ai 30 de kg ca sa devii unul. In al treilea rand, si daca ai vrea sa zicem sa dai jos 10 kg pana in iunie, ti-ar fi cam imposibil, sau daca sa zicem ai reusi, nu ar fi deloc bine dpdv al sanatatii. In al 4 lea rand, renunta la idee, nu indeplinesti conditiile si mai bine te reorientezi catre altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fi model trebuie sa ai 48-45 de kg, nu 30. Oricum ce varsta ai? Ar trebui sa mai cresti in inaltime deoarece inaltimea admisa este de minim 1.70, dar nici atunci nu este prea bine. De la 1.75 in sus este ideal.
Slabitul nu este un lucru greu daca chiar iti doresti asta. Tot ce trebuie sa faci este sa mananci foarte putin, sub 1000 de calorii pe zi si sa mergi la aerobic de minim 2 ori pe saptamana.

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Http://www.mediafax.ro/......5867/foto/
Uite-te la imaginea 5 din 8 :o