| x2gk9r a întrebat:

Salut! Am o mica problema.
Sunt baiat, am 16 ani si ma tot cert cu o colega in clasa. Astazi am vb cu ea si i-am zis ca am iubita si o zis "doamne ca o fată ești" atunci toti colegii au ras, nu stiu ce sa fac să-i inchid gura!
Si mai sunt 2 colege care ma inteleg foarte bine cu ele, ma cheama in pauza si afara e ok dar cand avem ore zic tare "GAY" dupa iar zic si toti credeau ca la mine se refera, dar ele au zis ca se refera la altcineva. Dupa astazi iarua zis si au zis ca nu catre mine au zis etc...eu incep sa cred ca isi bat joc! Si le-am intrebat daca catre mine au zis in pauza si au zis ca nu, au zis catre un coleg, colega respectiva sustine LGBT.
Vreau sfaturi utile!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

IGNORA si OCOLESTE persoanele care te agaseaza!
Nu te mai certa cu ele, daca nu esti capabil sa le dai replici inteligente, ca ele sa se rusineze si sa nu te mai faca de ras.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfaturi ca să ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți să faci nimic că nu înțelegi cum ești văzut de fetele care râd de tine.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună,nu ai nevoie de sfaturi, le ignori.
Colega ta și asa are o jumatate de creier lipsa din moment ce nu te lasă practic în pace, iar tu îți respectai doar relația.(asta înțeleg din cele scrise mai sus)
Nu poți astupa gura lumii, asa ca doar ignora situația, sau râzi și tu pe seama acestor " zvonuri ".

| gabriela2201 a răspuns:

Ia-o pe colega aia si discuta cu ea in particular...intreab-o clar daca ii place de tine si de ce nu te lasa in pace? daca te vede hotarat o sa inceteze