| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema. Sunt la liceu, si am in clasa o tipa de care imi place mult. E cu doua luni mai mare decat mine. Isi indreapta privirea destul de des catre mine si zambeste, dar cand mai vorbesc cu ea imi raspunde cu cat mai putine cuvinte. La fel se intampla si pe Facebook. Ne dem like-uri unul altuia la distribuirile relativ dese (memeuri), dar nu stiu ca sa ii spun mai precis, fiinda imi este teama de o respingere laughing. Multumesc.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Fata probabil ca te place dar este timida. Incearca sa vorbesti mai des cu ea, fa-o sa rada, atinge-o usor pe antebrat, brat sau umar. Incearca sa o inviti la o activitate comuna despre care stii ca ii face placere. Ai insa grija, daca devii catelul ei care o ajuta in toate, merge cu ea la magazine de lucruri femeiesti si ii face toate poftele, intri in friendzone. Nu iti pui toata viata ta la dispozitia ei!
Pe Facebook incearca sa vorbesti cu ea; daca e dispusa sa vorbeasca, afla ce ii place si vorbeste despre acele subiecte. Dar nu te intinde prea mult la vorba.
Nu e o idee buna sa ii spui ceva direct, strange relatia cu ea pe nesimtite, da-i mereu loc sa se retraga. Ii spui ce simti pentru ea abia cand iesiti mai des impreuna si poti sa o atingi.