| ctodirica a întrebat:

Am o "nedumerire". Trec in clasa a 11 si merg la olimpiada de istorie, am fost si in ceilalti ani dar nu am ajuns la etapa nationala luam locul 3 de obicei pe judet. Cat de mult ar trebuie sa invat ca sa ajung pe nationala, in plus imi doresc si eu foarte mult dar si dl, profesor care ma pregateste.
Daca incep de pe acum o sa ajung?

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Nu neaparat. Insa e posibil. Daca inveti asa de mult incat sa simti tu ca esti pregatita e foarte bine.
Oricum locul 3 pe judet e ceva...dar daca tu iti doresti mai mult incearca sa inveti mai mult ca de ocbicei.
Mult succes si sa iei numai locul 1! happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Succes!