| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o nelamurire legata de whatsapp. Daca trimit o poza/videoclip iar pe urma sterg mesajul pentru toata lumea, se sterge si din galeeia persoanei careia i-am strimis acea poza/videoclip?
Am facut acest experiment cu telefonul altcuiva si nu s-a sters si din galeria acelei persone, chiar daca am sters pentru toata lumea.

Iar alte persoane cand au aters pentru toata lumea, desi eu AM VĂZUT acea poza/vodeoclip, tot mi s-a seters din galerie.

Imi puteti explica, va rog, cum functioneaza? Pe internet nu am gasit. Chiar am mare nevoie sa stiu. Multumesc!

2 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu știu, la mine se șterg. Poate este vreo setare de la wapp sau e din vina telefonului.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se sterge, dar daca a apucat sa vada mesajul, oricum nu mai are importanta daca-l stergi, ca este deja in ochii si memoria celor care l-au primit.