| robert3h a întrebat:

Salut, am o prietena care are o medie destul de nasoala in bac, 6.8 sau ceva de genul și habar nu are la ce facultate sa intre. Întrebarea mea e, aveți idee la ce facultăți se intra pe baza unui examen de admitere, astfel încât poată obține o medie de buget, sa știu după ce ne orientam? Sunt conștient că sunt multe dar voiam să știu sumar care sunt opțiunile, sau măcar cele mai populare/importante. Mulțumesc mult anticipat.

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Dar sunt o gramada care vin de la uman si se tem de statistica si reusesc sa treaca. Proful de la seminar are datoria de a te invata mai multe. Si nu va face calcule din minte, exista un program pentru asta. Si face doar un an statistica. Totusi pare extrem de simpla facultatea de psihologie, dar nu e. Mai mult te sperie neuropsihologia care te invata despre creier, are multe notiuni de bio.

5 răspunsuri:
| Roxana19928 a răspuns:

Ar putea sa incerce la psihologie sau la asistenta medicala, sau dentara

| robert3h explică (pentru Roxana19928):

Psihologia era una dintre variante dar se face statistică și nu e adepta formulelor sau a oricărui tip de matematica

| Roxana19928 a răspuns (pentru robert3h):

Atunci asistenta medicala

| robert3h explică (pentru eckblume):

Mersi frumos de răspuns

| eckblume a răspuns (pentru robert3h):

Cu drag! Bafta in ceea ce va face!

| eckblume a răspuns (pentru robert3h):

Dar sunt o gramada care vin de la uman si se tem de statistica si reusesc sa treaca. Proful de la seminar are datoria de a te invata mai multe. Si nu va face calcule din minte, exista un program pentru asta. Si face doar un an statistica. Totusi pare extrem de simpla facultatea de psihologie, dar nu e. Mai mult te sperie neuropsihologia care te invata despre creier, are multe notiuni de bio.