| DeniiMT a întrebat:

Am o prietena care are o problema. De mult timp i-a iesit o bubita rosie pe scalp. I se face scoarta si e asemanatoare cu matreata. Se spala regulat, isi face si tratamente cu ou si se spala cu sampon cu keratina si balsam dar tot nu i trece. Credeti ca ar trebui sa faca alt tratament, sau sa mearga la un dermatolog?

Răspuns Câştigător
| under89 a răspuns:

Schimbă șamponul. Folosește unele incolore, deoarece acestea nu irită, de asemenea, ar trebui să meargă la un medic dermatolog.

2 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Poate fi si o boala de piele de ex psoriazis sau un tip de dermatita.
Poate sa mai astepte nu e o urgenta imediata depinde de ea acum.

| CommonSense a răspuns:

Tratamentele de genul asta nu au efect, am si eu o problema asemanatoare. Trebuie vizitat un dermatolog daca o deranjeaza asa tare.