| Timotey99 a întrebat:

Salut,am o problema acum 2 zile am comandat ceva de la emag.Si dupa imi dau mesaj ca va fi livrata astazi. Dupa cate ore intru pe email si vad ca l-a mesajul pe care l-au trimis ei imi da sa vad comanda....si dupa ma trezesc ca zice Incercare de livrare nereusita.Adresa incorecta a destinatarului, dupa care imi dau seama ca din cauza ca nu am iesit zice asa..Adica pe bune stau eu in frig cateva ore pentru ca sa stiu cand vin ei? Un mesaj acolo ceva ca sa stiu eu am 2 case prima e ce a lui bunicii...plus ca mi-au zis ca nu a auzit pe nimeni.
In fine ce fac in continuare? Adica o livreaza maine sau ce?

P.S. e prima data cand comanda de la eMAG.am mai comandat si de la pcgarage si m-au anuntat frate nu asa...doamne

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Trimite mesaj curierului şi SOLICITĂ să te SUNE când a ajuns la adresă!
Spune-i că, în caz contrar, îl RECLAMI la eMAG big grin

De asemenea, îmi menţin părerea anterioară : trimite un mail la cei de la eMAG ( un replay la cel primit de la ei ) şi EXPLICĂ ce a făcut azi curierul!

O seară frumoasă!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În principiu, ar fi trebuit să indici un nr de telefon la care poţi fi contactat/ă; iar curierul ar fi TREBUIT să te sune şi să întrebe în jur de ce oră eşti acasă!
De asemenea, în cazul în care nu găseşte ( sau nu ştie pe unde este ) adresa exactă ( nr de casă, etc. ), ar fi TREBUIT să te sune şi să întrebe...

În general, se încearcă efectuarea livrării de 3 ori, în 3 zile consecutive, la ore diferite!
Ar fi INDICAT să le precizezi un nr de telefon la care te pot contacta şi să le EXPLICI ce s-a întâmplat azi!

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| Timotey99 explică (pentru bursuc001):

Pai eu le-am spus lor nr de tel mi-au dat si mesaj insa vad ca nimic... Daca si maine imi face la fel mai bine anulez comanda..decat sa imi faca nervi..pana la urma eu le-am dat tot ce au vrut...In fine daca nu vine o anulez.

| Timotey99 explică (pentru bursuc001):

Ok,multumesc o seara frumoasa si dvs!

| bursuc001 a răspuns (pentru Timotey99):

Cu plăcerewinking

Mulţumesc şi eu!

| bursuc001 a răspuns (pentru Timotey99):

Trimite mesaj curierului şi SOLICITĂ să te SUNE când a ajuns la adresă!
Spune-i că, în caz contrar, îl RECLAMI la eMAG big grin

De asemenea, îmi menţin părerea anterioară : trimite un mail la cei de la eMAG ( un replay la cel primit de la ei ) şi EXPLICĂ ce a făcut azi curierul!

O seară frumoasă!

| georgegeorgicageorge a răspuns:

Va veni maine probabil dar la observati trebuia sa specifici ca ai 2 case.