| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Am o problema.cand am sunato pe prietena mea cea mai buna acasa ca sa mai vorbim.Sora ei a spus ca e afara cu prietenii iar eu m-am cam suparata ca nu ma invitat si pe mine dar nu asta e marea problema ci ca cand am sunato pe ea mi-a spus ca e in casa si eu i-am spus ca am sunat la ea acasa si ca sora ei mi-a spus ca e afara si ea mi-a spus ca "Fac niste cumparaturi dar in 5 min ajung acasa". Bun am acceptat ca mi-a spus asa dar... dupa vreo 3-4 ore am sunat din nou la ea acasa si sora ei mi-a spus ca e tot afara si ca na trecut pe acasa si n-a fost la cumparatrui si eu mai vorbisem cu o colega care a fost cu ea afara si mi-a spus ca e inca afara cu alta colega. dar sora ei mi-a spus ca o sa discute cu ea cand va veni acasa dc ma mintit si chestii denaste
Plss ajutor cum sa o abordez deci oricum am sa o mai sun dar nu stiu exact ce sa ii zic, cu sa o iau, nu vrea sa ma despart de ea doar sa o fac sa se simta vinovata, atata tot.plss spuneti-mi voi cum ia-ti spune-i, cum ati abordao?

Răspuns Câştigător
| NoLoveNoStress a răspuns:

Pai intr-un fel eu as abordao (in cazul tau) cu acelasi "truc". Spune-i tot! (in fata).

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Direct. Draga mea mie nu-mi place sa ma minti. vreau sa stiu adevarul, e alba sau negra

| Nic a răspuns:

Ce va tot ascundeti atat nu stiu. Vorbeste sincer si nu va mai ascundeti atat. Daca ti-e prietena cum spui si tu o sa fie si ea sincera la randul ei si treceti peste problema.

| NoLoveNoStress a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel. Fii puternica.

| love_cat a răspuns:

Pai spune-i adevarul! spune-i tot ce ai vb cu ea si sora ei la tel, spune-i ca stii ca minte si te-a deranjat fff tare! daca iti e adevarata prietena o sa-si ceara scuze si o sa-ti explice dc a facut asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu e frumos sa te minta si sa-ti ceara scuze da-mi fundita ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai invata sa vorbesti.Crede-ma ca e cel mai bun sfat!