| marius91275 a întrebat:

Salut,am o problemă, când eram mic prin clasa a 6 am avut niște probleme,niște batai în care am fost bătut,și de atunci m-am speriat,pot să spun ca nu eram nici antrenat sa pot sa bat,acum boxez,înainte daca primeam o lovitura,nu dădeam înapoi,de la ce era? acum aproximativ,dau înapoi,dar sunt panicos…am o stare,și sunt agitat.și speriat,dacă cineva îmi spune ceva,de bătaie și are mai mult tupeu,mă panicicsz pe moment,și nu mă pot controla,doar dacă este mai mare,dacă este de vârsta și nivelul meu,nu mă panichez, vreau să scap.să nu mai simt chestia asta, și să mă simt mai liber…de când boxez.50% s-a schimbat.dar tot simt asta…și mă intimidez când cineva are mai mult tupeu.

2 răspunsuri:
| IL0VEDINER0 a răspuns:

Este blocaj emotional.Majoritatea persoanelor patesc acest lucru, incearca sa iti controlezi respiratia, daca iti controlezi respiratia vei reusi sa iti controlezi si gandurile.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Este firesc sa ai o frica, avand in vedere ca ai fost batut.
Tu poti discuta temerile si blocajele astea ale tale cu un psihoterapeut.