| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o problema de cateva luni..si anume cand ma duc in pat la culcare incep sa ma gandesc la diverse lucruri ciudate si incep sa ma intristez. sunt o persoane careia i se face mila din lucruri stupide. ex un caine care era pe strada in frig si fugea din cauza petardelor etc

Ce ar trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

O fi o perioada mai putin favorabila pentru tine... In care esti coplesit de diverse ganduri. O sa treaca.

| TheStory a răspuns:

Culcate mai tarziu ca sa adormi mai repede.

| Maomau a răspuns:

Sa numeri oi ca sa adormi, si ca sa nu lasi gandurile sa-ti zboare hai-hui!

| Ana_4223 a răspuns:

Pai ar tebui s incerci sa nu te mai gandesti la acele lucruri, sa te gandesti doar la ce s-a intamplat in ziua respectiva sa te gandesti ce ai reusit tu sa faci unde ai gresit unde ai facut bine, si sac iti stabilesti 5 prioritati pentru ziua viitoare iar acest exe3rcitiu facut in fiecare noapte functioneaza, si este si bine sa faci acest exercitiu inainte de culcare este demonstrat psihologic, bafta

| ooolifeoolol a răspuns:

Probabil esti doar mai constincioasa, altii sunt mai indiferenti.
Nu cred ca ai, sau ca ar trebui sa faci ceva.Decat daca nu consideri ignoranta o binecuvantare.
Poate esti doar o persoana buna si constientizezi mai mult decat altii.E mai bine asa, decat invers. Oricum nu poti tu sa le cari pe toate, deci lasa tristetea.Eu de multe ori am cumparat cate un sandwich si il dadeam vreunui caine pe care il vedeam pe strada.Nu imi pare deloc stupid la ce grab de snobism ajung altii.pa

| Pain03 a răspuns:

Ar trebuii sa vizionezi un film, sau sa faci orice care sa te faca sa nu te mai gandesti la astfel de lucruri.