| Fabian2347 a întrebat:

Salut..am o problema, emoțiile s-au andrenilna cum s-ar spune…când sunt intr o situație mai amentitoare..si cand este vorba de bătaie, mă panichez..ma agitez și nu mă mai pot controla așa de bine, este andrelnia..cum pot controla asta? să nu mai simt teama asta.în corp, simt ceva nu știu cum să vă spun..prin multe sparinguri, pot rezolva chestia asta? să am mai multă încredere în mine.și să controlez emoțiile și să nu mai fiu așa?

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Adrenalina

Ce simti tu e perfect normal. In situatii de stres, care iti ameninta viata, intra in scena creierul reptilian. Sunt 3 posibile raspunsuri: Lupta, Fugi, Ingheti (Fight, flight, Freeze)
Tu spui ca te agiti, adica intri in modul Lupta.

Daca vrei sa-ti controlezi mai bine emotiile, mergi la psiholog.