| (♥°ℓєιℓα_ℓσνє_gιяℓ♥°) a întrebat:

Salut am o problema la scoala este un baiat frumos si dragut si il iubesc dar eu nu stiu daca el ma iubeste ce sa fac ca sa aflu?

9 răspunsuri:
| LoveMe a răspuns:

Pai uite aici 5 semne ca te place:

1. Se uita la ambii tai ochi, apoi la gura si iar la ochi. Acest gest este cunoscut sub numele de „triunghiul flirtului" si spune clar ca il incanta ceea ce vede.

2. Inspira adanc si isi trage umerii in spate. Cu alte cuvinte, daca il vezi ca se umfla precum un paun, e clar ca vrea sa te impresioneze!

3. Ridica din sprancene si apoi iti zambeste. Cand cineva se simte atras de o persoana, face involuntar acest gest. Trebuie doar sa fii foarte atenta pentru ca nu dureaza mai mult de o secunda!

4. Isi indreapta corpul inspre tine. Cand un barbat place o femeie, subconstientul ii dicteaza sa-si indrepte mainile, picioarele sau degetele inspre ea. Iar daca sunteti in mijlocul unei conversatii si umerii lui sunt fata in fata cu corpul tau, este de-a dreptul interesat de tine si de ceea ce ii spui!

5. Se uita la buzele tale in timp ce vorbesti. Daca privirea ii coboara mai jos de ochi si de nas, inseamna ca vrea mai mult de la tine decat o simpla prietenie. Si chiar isi imagineaza cum ar fi sa te sarute!

bafta!; x
funda?

| RoxAnana a răspuns:

Draga prin problema asta nu am trecut numai o data.imprieteneste-te cu prietenul lui apoi cu el si daca va intelegeti si sunteti amici e timpul sa discutati ceva mai serios si sa il intrebi daca ar avea unele sentimente pentru tine.niciodata sa nu faci prostia sa intrebi pe altcineva chestia asta el iti va zice sincer ce simte.

| Foxilikkkă a răspuns:

Hellohappy
In primul rand nu ai cum sa-l iubesti, fii mai realista cu tine insati!
Am sa-ti dau cateva variante avand in vedere faptul ca sunteti in aceiasi scoala.
Uite, de exemplu, la scoala, cand trece pe langa tine, ca sa-i dai de inteles ca il placi dar nu spunandu-i, uitate la el, la chip, corp, apoi zambeste-i larg.Il vei face sa aiba incredere in el, chiar sa te observe mult mai mult! Asa vei putea incepe, cu zambetul! Apoi incearca sa iei legatura cu el, sa vorbiti, nu ii arata din prima ca il placi, trebuie sa o iei usor... dupa ce vorbiti, va cunoasteti, iesiti undeva impreuna,(fii sociabila cu el, comunicativa, prietenoasa, vesela, amuzanta), fiti prieteni foarte buni pentru ca stii cum se zice...Prietenul iubeste OBIECTIVUL prietenieihee hee. Iar apoi ii spui ca il placi, vezi daca e reciproc si gata.big grin
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Dede_8362 a răspuns:

Pai in incepe sa vorbesticu el da sa nu fii agasanta daca e mai

mare incearca sai atragi atentia'winking ca sa afli daca te place incearca sa te uiti la privirea lui sh daca te place sigur va intra in vba cu tine...depinde si de varsta normalbig grin

| Brumilicious a răspuns:

Sall,
Pai in primul rand ar trebui sa vorbeti cu el si...sa il intrebi...
Stiu si eu ca nu e prea usor dar asa ai putea afla...
Deci...SUCCES!
Sper ca ti-am fost de ajutor,
XoXo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand tin sa te corectez.Cand iubesti se presupune ca esti cu respectiva persoana intr'o relatie, pentru mine relatie inseamna de la 6 luni in sus, si impartasiti aceleasi sentimente, in cazul tau doar il placi sau esti indragostita de el.
Cel mai indicat ar fi sa va cuoasteti, invita-l la un suc, la o plimbare si dai de inteles ca il placi.
O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui prietenul lui cel mai bun prieten al lui sa il intreba cate o data ce parere are despre tine.si spun cel mai bun prieten al lui pentru ca in el are incredere si ii poate spune ori ce. iar pretenul lui iti spune tie.si sa nu iei asta ca pe o tradare intre cei doi ca s ar putea ca acel baiat sa te iubeasca si asta e inspre binele lui. sper ca ti am fost de ajutor.am 12 ani

| katalyn_2632 a răspuns:

Intreabal...si incearca sa fii tu insati nu incerca sa fii cine nu esti de fapt ca dupa aia el s-ar putea so iubeasca pe a cea persoana pe care te prefaci ca esti si va uita de tine

| (♥°ℓєιℓα_ℓσνє_gιяℓ♥°) explică:

Plssss cine imi spune mai multe varieante fundtita