| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa facsad M-am certat cu prietena mea cea mai buna. Totul a inceput ca i-am spus ca baiatul pe care-l place este urit.Ea mea zis ca eu tot timpul ii jignesc prietenii. Ne-am certat tare. Pe urma am inceput abia, abia sa vorbim, dar ea mai rece vorbea cu mine, si nu stiu ce sa fac ca sa fim ca odiniora cele mai bune prietene. Poate imi dati un sfat?

2 răspunsuri:
| cozmalau a răspuns:

Cel mai bine ii spui ca ai trecut printr-o perioada de tulburari si nu ai avut intentia sa o superi si sa va certati.

| Anaad a răspuns:

Incearca sa te pui in situatia ei... daca ea ar fi facut/spus ceva ce te-ar fi jignit, sigur ai avea nevoie de timp, sau chiar de un efort din partea ei ca sa o ierti. In fond, si logica paleste in fata sentimentelor. Daca s-a suparat, pentru ea a fost ceva serios. Incearca sa discuti deschis cu ea aceste lucruri, sa o asiguri ca vei fi mai atenta, decat sa te poti de parca nu s-ar fi intamplat nimic.