| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu somnul in ultimul timp, tot felul de ganduri ma cam bantuie noaptea, probabil de asta..cred. Medicul poate doar sa dea ceva somnifere si cam atat, nu vreau sa apelez. Noaptea bantui, ziua adorm de la oboseala fara sa vreau, lucrez si cateodata ma cam ia cu ameteli la munca de la oboseala. Ati patit? Cum ati trecut peste?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Daca bei lapte cald, un ceai bun seara si tot nu adormi, nu ai ce sa faci decat sa mergi la medic.
Nu trebuie sa iti dea somnifere puternice, ci niste pastile usoare pentru calmare si poate chiar naturiste.
Nu poti evita medicul in cazul de fata pentru ca practic este o problema ce iti pune viata in pericol.Lipsa de odihna nu este o joaca.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Nu ti da somnifere neaparat. Exista stimulente, excitante ale creierului care te energizeaza, te fac mai sociabila. Vei deveni funcțională și vei putea lucra cu ușurință, ca mai apoi sa poti dormi noaptea. Orice medicament se eliberează cu acordul medicului, asa ca du te si consulta un specialist! Sanatate!