| AlexBitza a întrebat:

Am si eu o intrebare in special pentru fete:cum va plac voua sa fie baietii? Tipii aia de treaba care se descurca dar nu prea le plac sa se dea in spectacol care stiu cand sa taca, care respecta celelate persoane?, care sunt mai retrasi mai timizi? sau baietii aia,, duri,, care se baga in seama care sunt sufletul petrecerilor care nu au rusine de nimic? care mereu rad de cineva sau de ceva?
Eu sunt un baiat de 15 ani si cred ca felul meu de a fi nu e prea adecvat unui baiat de varsta mea si anume sunt cam timid nu prea ma dau in spectacol sunt mai retras nu imi place sa arata ce stiu sau ce am prefer sa observe ceilalti.Pana aici nici-o problema dar pana acum nu cred ca am avut 2 prieteni (vorbim de prieteni adevarati) si cred ca al meu comportament este de vina?
Deci voi ce fel de baieti preferati?
O seara buna!

Răspuns Câştigător
| AlndChocolate a răspuns:

Ee, fiecare e cum e in felul lui. mie cel putin imi plac baietii simplu, putin mai inalti, frumosi, draguti, respectuos, cu bun simt si toate cele.
In ziua de azi e foarte greu sa ai prieteni adevarati[max. 1-2]
Eu zic ca nu trebuie sa te schimbi, vei gasi o fata care sa te placa asa cum esti.
Fi cine esti tu cu adevarat, asa e cel mai bine.
Bafta multa!

10 răspunsuri:
| DeeVee a răspuns:

Eu una prefer baietii care stiu exact ce vor, au o educatie buna, sa nu fie chiar pamapalai, dar nici smecherasi, sa arate bine, sa se intretina, conteaza si familia din care face parte...nu sa aiba niste parinti mitocani etc... happy! Parerea mea thinking happy

| ladygaga_9914 a răspuns:

Deci:
nu`mi plac baietii fitosi, increzuti, care se dau in spectacol doar pentru a atrage atentia unei fete, urasc baietii care injura si vorbesc prostii etc. ( cunosc baieti care fac asta doar pentru a impresiona o fata, desi nu stiu cu ce te impresioneaza daca injura straight face. probabil asta cred ei)
imi plac baietii mai timizi ( ca si mine) dar nici chiar retras. sa fie putin ambitios( dar nici chiar atat de rau), sa fie sigur pe el, sa aiba incredere in el thinking
si cam atat

acum, cu vedere la tine : ai zis ca esti timid. dn cand in cand fii si mai ambitios.eu asa sunt.

winking

| darkeyes a răspuns:

Evident ca nu mi-ar placea un baiat care se baga tot timpul in seama cu oricine si oricand, deoarece inseamna ca are legatura cu zeci de fete si logic ca m-ar insela.In plus daca este tot timpul vesel, sufletul petrecerilor, are si un anturaj mai nepotrivit, iar pentru a fi iubita unui astfel de baiat trebuie sa fi cam la fel ca el.Gen sa fumezi, sa consumi alcool, sa umblii numai prin baruri, sa ai pierce`uri peste tot...
As prefera un baiat calm, cu simtul umorului, politicos, in banca lui, sa nu umble in cine stie ce fel de gasti, care sa ma iubeasca asa cum sunt, sa aiba incredera in mine si sa ma respecte pe mine, pe prietenii mei si pe familia mea thinking Sa nu fie genul care la petreceri sa se dea in spectacol, sa bea, sa se dezbrace etc.
La 15 ani ar trebui sa te gandesti un pic asupra comportamentului tau si sa ai mai multa incredere in tine.Sa fi prietenos cu cei din jur, si sa ai grija ce prieteni iti alegi.
Bafta! :*

| Moni. a răspuns:

Sa le luam la rand
Deci:Faza ca un baiat sa se dea in spectacol pentru a atrage atentia, urasc
Imi place sa fie simtit, sa respecte lumea din jurul lui. Timid. da. dar nici prea mult(strica)
Cei care nu au rusine de nimic consider ca le lipsesc cei sapte ani de acasa.Trebuie sa stii cand sa razi si cand sa fii matur.asa sa razi din orice...
In ziua de azi prietenii adevarati se gasesc foarte greu, chiar deloc(deci nu esti tu de vina)
Nu stiu de ce, dar presimt ca esti timid... E bine timid decat sa fii un baiat fara bun simt:*

| bkmad a răspuns:

Fiecare in felul lui dar fiecare fata chiar daca spune ca nu conteaza cum este ba conteaza si ele in mintea lor vor exact sa fie intr-un anume fel.
Mie sincer imi plac baietii care sunt ei insasi care stiu ce vor de la viata glumeti vorbareti increzatori in sine si in persoana de langa ei care sa stie sa iubeasca o fata in felul lui fara sa vorbeasca urat la adresa ei pentru ca este urat indiferent si este bine sa fi si timid dar nu foarte si este chair minunat ca nu te dai in spectacol dar fi mai vorbaret mai increzator in tine si o sa vezi ca reusesti mai mult decat iti imaginezi fi tu insati nu te mai gandi cum va fi maine poimaine. poate ca sa iesi din singuratate daca te simti singur ar fi bine sa iesi cu prietenii undeva sa mergeti la petreceri daca iti plac si sa cunosti o fata pe gustul tau genul tau. poti alege o fata timida ca si tine si sa nu aveti prea multe ce vorbi sau sa iei o fata putin mai vorbareata ca sa te scoata si pe tine din timiditate si sa te simti mai bine. Si un baiat frumos este unul ingrijit! :*:*

| Rukhsandra a răspuns:

Mie imi plac tipi amuzanti dar sa nu faca glume proaste si dupa sa ma simt prost, comunicativi, stapani pe ei, sa-mi dea senzatia ca ma pot baza pe ei, sensibili, sa se poata frumos cu mine, sa ma aprecieze, sa am ce vorbi cu el, sa nu fie prost dar nici mai destept decat mine si sa fie educat

| traficanta a răspuns:

Sa stii ca mie imi plac mai mult baietii mai simplii, mai respetuosi si cu bun simt, mai timizi asa, la locul lor, insa in ziua de azi nu mai gasesti.Eu zic ca ar trebui sa fie cate putin din amandoua, dar sa nu exagereze. E mai bine sa stai in banca ta decat sa te dai in spectacol si sa arati cat de macho esti, nu vad nimic interesant la ei, la tipii care se cred "smecheri", care se dau toata ziua la fete si pretind ca au 10000 de gagici laughing, care rad si isi bat joc de toti, nu`mi plac aia phbbbbt asa ca e mai bine sa fii asa linistit, dar sa ai si putin tupeu in tine smug

| Rebe97 a răspuns:

Eu cred ca baiatul perfect ar trebui sa fie ff respectos cu iubita si sa nu depasasca limita sa fie respectos si sa fie mai smecheras sa nu fie calcat in picioare numa de mne.Si nu mi-as dori sa fie timid

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Orcarei fete i'ar placea cu siguranta un baiat respectuos, de incredere si sincer, sa poti discuta cu el absolut orice fel de subiect... iar mie personal nu'mi plac baietii care se dau mari smekeri (cand ei de fapt sunt niste fraieri) mari macho, sau care isi dau mare importanta, dar cred de asemenea ca trebuie sa fie comunicativi, sociabili care sa tina la glume adica sa nu fie retrasi intr'un grup de prieteni ceva mai dezghetzatzi ca sa zic asahappy adica nici pampalai nici smardoilaughing)

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Pey asta depinde de fiecare fata...personal,imi plac baietii mai smecherasihee hee nu exagerat. dar care sa ma respecte, sa stie sa ma iubeasca, sa arate si bine si sa aiba cat mai dezvoltat simtul umoruluihappyun baiat care sa te faca sa razi, cred ca i-ar placea oricarei fetehappy dar cel mai bine e sa fii tu. o sa gasesti fata potrivita pentru tine. succes:* si sper sa te ajute acest raspunshappy