| IonutEduard a întrebat:

Am si eu o intrebare.La facultatea de jandarmi te-ar primi daca ai avea o cicatrice pe frunte de 3, 4 cm?

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Pentru a lucra in cadrul Ministerul Administratiei de Interne,este nevoie sa faci o facultate,doar daca vrei sa concurezi pentru un post superior,mai bine platit.
Ca sa fii simplu jandarm, nu este nevoie decat de liceu cu bacalaureat, te inscrii, in cazul in care este nevoie de cadre, apoi faci niste cursuri.Asta ar fi povestea in mare.
Povestea cu semnele particulare, nu influenteaza dorinta ta de a lucra in cadrul MAI, la jandarmi.
Cel mai bine, ar fi sa mergi in orasul in care locuiesti, la un centru al MAI si sa intrebi tot ce te interesaza.Sunt si destule afise, de unde poti afla cate ceva:daca sunt necesare cadre si pentru ce, cum poti sa te inscrii si ce acte iti trebuiesc, cand se sustin examenele si ce anume se cere, etc.
Bafta!

| Blamely a răspuns:

Nu are nimic cicatricea, te primește.

| σκμ a răspuns:

Salut! Poți să fi și mov nu contează!

| timeOUT a răspuns:

Da, dar conteaza si abilitatile fizice, si cele intelectuale, nu ii intereseaza prea mult cum arati daca esti bun, am zis prea mult, pentru ca o sa remarce sicatricea, nu poti spune ca nu conteaza de loc.

| Xulescu006 a răspuns:

Da, te-ar primi!

| Shea_Wolf_Iuldia_1997 a răspuns:

De ce nu?! Esti cu atat mai badass, mai intimidant!