| vladeraser3 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare pentru fete! Pentru voi conteaza si corpul, atunci cand va uitati la un baiat?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Intervin si eu, chiar daca sunt baiat. Am citit, rapid, toate raspunsurile si am ajuns la concluzia ca Plato, din pacate, vede lumea asa cum si-ar dori el sa fie, utopica, pe cand Holiday este mai mult decat realist. In ziua de azi, cam cine se aseamana se aduna. Rareori se intampla sa gasesti o fata cu aspect fizic urat la bratul unui baiat frumos, ingrijit sau invers. Se intampla, insa, des, din pacate, sa vezi o fata frumoasa de mana cu un tigan sau cu vreun taran (in sensul de necioplit, marlan, etc.) bogat. Am exemple nenumarate in orasul in care locuiesc.
Da, pot sa spun ca impartasesc si eu aceeasi parere, anume ca frumusetea conteaza foarte mult. Chiar daca, recunosc, nu este cel mai inteligent lucru sa judeci o carte dupa coperta, recunosc ca nu imi sta in fire nici sa mint. Ii placea unei fete foarte destepte de mine acum cativa ani, insa, din pacate, inteligenta era singura ei calitate. Sau cel putin, unica pe care i-am descoperit-o eu in foarte putinul timp in care i-am acordat atentie. Am refuzat-o, cat de cat elegant, si acum si-a gasit unul la fel ca ea: urat si gras. Astept acum sa vina si una care imi place mie, daca o veni. Oricum, frumusetea e in ochii privitorului, deci nu te teme. Spre exemplu, eram eu si cred ca inca mai sunt indragostit de o fata si mai vorbeam si eu, asa cum fac baietii, cu prietenii. Doar doua raspunsuri pozitive am primit: "daa, are trasaturi frumoase asa", "da, e frumusica", restul erau ceva in genul: "nu stiu ce ai vazut la asta ma", "ce e ma cu asta". Daca as fi fost intr-o relatie cu ea, probabil ca, daca mi-ar fi spus, m-as fi suparat pe ei, insa asa, mi-e indiferent. Ce vreau sa-ti spun e ca, poate, pentru 9 fete ai parea intr-un fel sau altul, insa e de ajuns daca una te place si pentru ea esti centrul universului. Si sunt destule care te-ar placea pe lumea asta.

| Plato a răspuns (pentru AFR81):

Te contrazici: initial zici unii sunt frumosi altii mai putin, apoi ca frumusetea e in ochii privitorului. Cum vine?

| vladeraser3 explică (pentru Plato):

Nu vorbim de chestii filozofice.Am pus doar o simpla intrebare pentru fete, nu pentru barbati!

| vladeraser3 explică (pentru AFR81):

Tigan nu este mereu sinonin cu "rau" poate si un om educat, cu o un serviciu bun...

| vladeraser3 explică (pentru AFR81):

Sinonim

| AFR81 a răspuns (pentru Plato):

Daaa, asa e, dar nu stiu cum sa-ti zic, n-ai sa vezi indragostindu-se de mine, un baiat care nu se considera nici frumos si nici exagerat de urat, un model de la Victoria's Secret. Este in ochii privitorului, dar, de obicei, cam cine se aseamana, se aduna. Sunt si exceptii, dar n-ai s-o vezi, de exemplu, pe Doutzen Kroes murind dupa Jesse Heiman. Eu asa vad societatea din ziua de azi. In primul rand conteaza aspectul fizic, iar, ulterior, felul de a fi al fiecaruia si alte elemente de aceeasi natura consolideaza sau distrug relatia dintre doi oameni.

| AFR81 a răspuns (pentru vladeraser3):

Evident. Dar cred ca ti-ai dat seama la ce ma refeream.

| vladeraser3 explică (pentru AFR81):

Esti fata?

53 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu fie foarte gras si nici scandura e suficient.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Adry05):

Https://imgur.com/a/HQD2Gwj

Sa mai fie si destept rolling on the floor

| Adry05 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Arata bine, n-am ce zice, dar nu ma impresioneaza in mod deosebit. laughing Nu am facut niciodata tam-tam de muschi, sa aiba o statura masculina e suficient.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Adry05):

Doar imagineaza ti ca indeplineste toate conditiile tale + aspectul asta fizic rolling on the floor Ce iti poti dori mai mult? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Dar tu ce conditii indeplinesti, in afara de aspect si o personalitate degradantã?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti zici.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti zic.

| RAY a răspuns:

Conteaza fizicul pentru orice persoana care o vei întâlni fie ca e barbat sau femeie, ca aia e cartea noastra de vizita cea mai buna, unele fete sunt cu sufletul conteaza sau uni baieti cu da fetele nu sunt vizuale nu ele cum naiba vad, cu toti ne place cei frumos, nu pentru ca lumea e superficiala si pentru ca aspectul fizic denota gene bune

| OldSoul a răspuns:

Conteaza, sigur ca conteaza.
Insa adevarul e ca gusturile sunt diferite.
Unele doresc un corp bine definit, dar altele accepta si corpuri care au cateva kg in plus sau in minus.

In general nu ar trebui sa reprezinte asta un impediment atat timp cat nu esti anorexic, si nici obez.

| mentholinks a răspuns:

Pai normal, doar atunci cand se uita la unul nu vad ce are in cap iar daca nu le place ce vad nu le mai intereseaza nici restul. Aspectul fizic e primul filtru in alegerea partenerului sau partenerei in cazul baietilor.

| Plato a răspuns:

Imi cer scuze ca intervin desi ai cerut exclusiv pareri feminine. O femeie demna, cu principii, care se considera mai mult decat un obiect, nu este interesata de superficialitati precum aspectul fizic. O depravata fara respect de sine va fi mereu interesata de corp si invelis.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Man da atractia fizica e involuntara si nu vad de ce e depravata ca pune accent pe fizic, cu toti punem, cum sa stai cu un om fata de care nu simti nimic

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Https://youtu.be/d1uBEObTrBQ
De el ce zici?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Omule dai niste exemple apoi generalisezi, sunt cazuri minoritare, eu vorbesc de majoritatea, asa poti generaliza tot felul de chesti, majoritatea ne alegem un partener ca si noi

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"O femeie demna, cu principii, care se considera mai mult decat un obiect, nu este interesata de superficialitati precum aspectul fizic."

E tocmai invers, o femeie inteligenta si frumoasa va alege aproape intotdeauna barbati la fel.
La fel si barbatii. Restu-i poezie si consolari ale celor care nu reusesc si trebuie sa se multumeasca cu putin.
Oricum, de unde ai scos ideea conform careia frumos = fara principii, depravat, superficial, etc?
Bine, nu mai vorbim ca toate aceste caracteristici au un inteles tare ciudat in capul tau.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

O femeie inteligentă alege un barbat inteligent, punct. Frumusetea e irelevanta, e relativa.
Nu exista om frumos si om urat, toti sunt oameni, frumusețea e in ochii privitorului.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Ete spanac e relativa si irelevanta.
Bineinteles ca exista oameni frumosi si oameni urati. Si bineinteles ca cei frumosi au intotdeauna un argument in plus in fata celor urati.
Lasand la o parte relatiile, daca iti angajezi o secretara de exemplu, dintre una frumoasa si una urata cu aceleasi competente profesionale, bineinteles ca o alegi pe aia frumoasa. E logic si natural. Da-mi un argument logic pentru care ai face invers. Bine, in afara ca ai o nevasta nebuna careia ii e ca ti-o tragi cu secretara.laughing

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Pe cea mai competenta profesional, desigur. Acum na, cum sa fie egale? Sau daca totusi sunt, exista alte calități care ar face diferența: abilitățile de comunicare, experienta, limbi straine etc etc. E foarte usor de demonstrat relativitatea frumusetii, nu ma indoiesc de asta. Eu sunt sigur ca se poate gasi una pe care tu ai considera-o superba iar eu mediocra, sau invers.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Presupuneam prin absurd ca ar fi egale facand media celorlalte caracteristici ale lor, ca sa intelegi ca la egalitate, castiga ala frumos.
Sunt de acord ca exista posibilitatea sa consider pe cineva superba si tu doar mediocra, dar aproape niciodata eu superba si tu urata, sau invers. Cand cineva considera ceva urat drept frumos, nu inseamna ca acel ceva e frumos, ci ca acea persoana are gusturi ciudate. In general, in cazul partenerului, dar nu numai, nu au gusturi ciudate, dar se multumesc cu persoanele/lucrurile la care pot avea acces.
Ce spui tu e ceva de genul "mie imi plac cele care in genere sunt considerate urate daca-s inteligente".
Normal ar fi, "mie imi plac frumoasele inteligente".
E logic.
Dar in fine, fiecare cu gusturile sau posibilitatile lui, dar macar nu-i mai invata pe altii sa aleaga prost doar pentru ca ai tu gusturi ciudate.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

"Sa aleaga prost" laughing La masina te referi? De fapt nici macar aia n-o iei doar pentru aspect. Un mic detaliu ar fi ca oricum cineva e predestinat, deci nu stiu in ce masura chiar facem o alegere.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Toate sunt alegeri. Exista doar optiuni din care alegi uneori bine, alteori prost. Predestinarea e doar o ipoteza nefondata. Mai mult decat atat e un mod de a privi lucrurile care te fac delasator. Ca na, oricum pica predestinatul/a la un moment dat, tu nu trebuie sa actionezi in nici un fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Sa presupun ca ai dreptate in ce spui, dar de ce sa nu ai acces si la Femeile depravate sau cum spui tu, sau ai o gândire cam limitatã...

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ai vrea o depravata? Daca o vrei inseamna ca esti la fel ca ea.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Poate chiar nu trebuie, de ce elimini posibilitatea?

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"De ce ai vrea o depravata?"

Pai daca ti-e predestinata...laughing
Hotaraste-te, ori "vrei", ori ti-e predestinat.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Holiday):

Lasa-l, e prea dus cu pluta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Tu ai eticã nu glumã laughing Dar problema e ca majoritatea oamenilor intr-adevar sunt superficiali judeca dupã aspecte.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Incerc sa vorbesc pe limba voastra, ca daca spun de predestinare il pierd din prima.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Intelege si tu ca esti absurd. Predestinarea implica lipsa posibilitatii de a alege. Asa ca, daca tu crezi in predestinare, nu mai veni cu pretentii de genul "eu imi doresc o femeie asa si pe dincolo". Ca degeaba iti doresti, daca ti-e sortita o depravata grasa si proasta, asta e, n-ai ce face.
Nici nu mai sfatui pe altii cum sa aleaga, pentru ca fiind predestinati, nu pot alege, pot doar astepta sa apara...ce naiba o aparea.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu e chiar asa. Jumatatea unei portocale nu poate arata ca un mar. Jumatatea unei prostituate nu va fi Prof. Univ. Dr. Popescu.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, marea majoritate sunt superficiali, ceea ce e absolut regretabil.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Si ce eu am zis ca predestinata poate fi zebra?
Mar cu mar, portocala cu portocala, om cu om. Deci exemplut tau e fortat si irelevant, ca sa nu spun direct prost.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Ai zis ca "daca ti-e sortita o depravata proasta n-ai ce face". Prost poate sunt, dar depravat nu, asa ca ar fi imposibl.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Si ce legatura are? Daca e om, nu zic doar femeie, ca unii pot fi homosexuali, e potrivit conform teoriei predestinarii indiferent cum ar fi. Pe ce te bazezi cand afirmi ca in cazul predestinarii sunt necesare asemanari de caracter? Asta e doar o dorinta a ta care nu are nici o legatura cu ceva care nu depinde de tine.
Chiar, daca ti-e predestinat un barbat, ce faci? Il accepti?

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Persoana care iti e predestinata, va fi pentru tine un ideal, pentru tine va fi perfectă. Nu cred ca un barbat e perfect pentru mine. Nu exista ca "il/o accepti", nu va fi nimic asa de negativ de acceptat.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Https://en.wikipedia.org/wiki/Halo_effect

nu exista predestinare

| penus a răspuns (pentru Plato):

Americanii au un nume pentru tine si acela este cuck

| Plato a răspuns (pentru penus):

Uite am invatat si un termen nou azi. Am mai fost facut comunist, inapoiat, asexual, dar niciodata asta. Ce te-a facut sa ma asociezi cu termenul?

| Ady117 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Plato e dus cu pluta pe Pluto?
Plato plutește și pe plută și pe Pluto. rolling on the floor
Wow ce cuvinte asemănătoare.

| penus a răspuns (pentru Plato):

Cauta pe Youtube male sjw/male cuck si ai sa intelegi

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Ady117):

laughing

| ForeverAlone97 a răspuns:

@ Plato esti handicapat? Tu nu intelegi in pastele ma-tii ca nu exista predestinare?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Plato e un retardat laughing

| ForeverAlone97 a răspuns:

Cand o sa-mi iau carnetul si o sa treaca Plato prin Timisoara o sa-l calc cu masina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni mai frumosi la infatisare, sunt altii mai putin si asta e adevarul.
Doar din punct de vedere fizic vorbind si tie cred ca iti plac unele persoane mai mult decat altele, le gasesti mai placute pentru fizicul lor. Cred ca poti vedea si singur ca se pune mare pret pe exterior in ziua de astazi.
Si eu am privit unele persoane mai urat din cauza felului lor de arata desi nu meritau deloc asta si imi pare rau ca am facut asta. Si astazi din pacate mai am tendinta sa privesc putin altfel o persoana mai uratica, dar nu imi place asta, pentru ca este ceva gresit si incerc mereu sa nu ma rezum doar la exterior. Nu esti mai bun doar pentru ca arati mai bine, este doar un simplu invelis.

Daca vrei ca cineva sa iti fie aproape, sa fi cu cineva impreuna, ar trebui sa stii ce fel de persoana ai vrea sa fie langa tine si daca de exemplu ti-ai dori ca ea sa fie mai buna ca tine, sa aiba unele calitati pe care tu nu le ai, ai putea incepe chiar sa schimbi ceva la tine. Doar cine se aseamana se aduna.

Dar ca sa iti raspund la intrebare, pentru mine nu prea conteaza. Acum cei drept daca este un baiat mult prea grasut, e cam logic ca il privesc putin rau daca el prefera in mare parte doar sa manance.

Scuze ca intervin, dar am vazut cum ai comentat despre faptul ca vrei doar raspunsuri simple doar din partea fetelor si ca nu vrei raspunsuri filozofice. Eu sunt de parere ca nu este nimic rau in faptul ca ai primit si alte raspunsuri decat cele pe care le asteptai. Ai putea invata ceva din ele, sa incepi sa te gandesti la unele lucruri la care pana acum poate nu ti-ai pus intrebari, sa vezi cum mai gandesc si alti oamenii.

| vladeraser3 explică:

Doar fetele sa raspunda la aceasta intrebare! Va rog, respectati ce am scris! FARA FILOZOFIE! Doar raspunsuri concrete si realiste!