| Artist3dDevenire a întrebat:

Salut am si eu o nelamurire in privinta mea daca ma puteti ajuta cu un sfat / sugestie >-- eu am 16 ani sunt la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si in clasa. a-9-a am avut media 7, 90 si anul asta sper peste 8, 20 si bacalaureatu sper sa-l iau si sa muncesc pentru un 8, 00 +.dar nelamurirea mea este ca : eu sunt pasionat si talentat in Arta digitala..si as vra sa urmez o facultate de game art in Anglia sau suedia dar nu sunt bani adica costa ff mult. 12, 000-15, 000 euro pe an doar taxa de scolarizare si nu stiu ce sa fac..si a 2-a solutie ar fi medicina.dar eu nu cam am cap de inregistrat stau ff mult la unele chesti sa invat si invat ff putin intr-un timp ff. lung ..nu stiu ce sa fac. daca este acceptabila media peste 8+ si nu stiu ce sa fac..atept niste sugeti sau ceva.dau funda multumesc mult

Răspuns Câştigător
| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Media ta nu e foarte mare pentru medicina, insa daca incepi sa te pregatesti de acum o sa intrii fara probleme. de recomandat este sa faci ce iti place, daca ai zic ca iti place arta digitala, te afli la proflilul potrivit, cauta si altceva tot pe domeniul acesta, ceva mai accesibil, sa fie poate in Romania. e foarte bine ca te gandesti la viitorul tau de acum, de obicei toti elevii se hotarasc unde merg mai departe cu putin timp dupa bac sau stiu eu...asa pe ultima suta de metri happybafta