| Анька a întrebat:

Salut) am si eu o problema. anul trecut placeam un baiat tot cam pe timpul cind se sfirshehte scoala, am fost impreuna la tabara. dar el placea o fata de vreo 2 ani si chiar pina nu de mult. poate si o mai place.ne-am certat de multe ori. eu ajunsesem intr-o stare sa primesc medicamente, aveam probleme. si acum sunt nervoasa dar mai putin ) CInd a aflat ca ma simt rau si primesc tratament si totul se petrece din cauza lui. mi-a zis ca ma place. dar eu nu stiam ca el a aflat ca eu sufer intr`atit. S-a prefacut doar. sa ma faca fericita si ce credeti? am aflat pina la urma. mi-a fost cel mai dureros ca ma mintit si nu a fost sincer. Acum ascultam piesele care`mi aduceau aminte de el. si iarasi mi-a placut. prietena mea cea mai buna s-a interesat si el a spus are nevoie de ceva timp sa se mai gindeasca. si apoi ea va fi prima care va afla rezultatul! Am emotii si nu cred ca se va primi ceva. el este dragut chiar sa spun dointsa oricarei fete blond, cu ochii albashtri ) Puteti sa`mi dati vre`un sfat.sa astept rezultatul sau mai bine sa fiu singura. pentru ca la altii nu ma trage deja )

Răspuns Câştigător
| Special_girl a răspuns:

Eu zic ca nu merita sa te umilesti in fata cuiva, si nici sa ajungi intr-o stare deplorabila din cauza lui. Sfatul meu este sa te linistesti, sa fii mai calma pentru ca pina la urma vei gasi un baiat pe placul tau.Crec ca trebuie sa mai astepti, sa vezi cum reactioneaza acesta si daca spune ca te place si e sincer, atunci ai putea incerca sa vezi cum merge.

3 răspunsuri:
| Lorena a răspuns:

Bunahappy
Parerea mea este sa ramai o perioada de timp singura, o sa fii stresata cu el. O sa ai destul timp sa stai cu el, dar mai bine ramai singura decat sa iti faci rau, sa te insele sau mai stiu eu ce, pentru ca asa sunt baietii.Asta e pararea mea, sa ramai singura o perioada.
Bafta!kisskisskiss

| innulea a răspuns:

Eu ti-as spune, sa ai incredere in prietena ta cea mai buna, ea va face totul p/u tine ca tu sa fii fericita... iar in privinta baiatului, el are nevoie de o perioada scurta de timp...

p/u a pune toate sentimentele la capat...

iar tu fii sigura ca prietenii niciodata nu dezamagesc tongue

| Laimy a răspuns:

Un simplu " asteapta " daca te atrage tare...