| ZeroCoolXtreme a întrebat:

Am si eu o problema cam ciudata. Cunosc o fata, imi place foarte mult de ea. Azi de dimineata am aflat ca si-a facut un prieten (iubit) pe messenger straight face. adica tipu a intrebat-o pe messenger daca vrea sa fie iubita lui si ea a zis da. Problema este ca la urma i-am spus si eu ce simt despre ea, si ca o iubesc (chiar tin foarte mult la ea), si mi-a zis ca nu mai stie ce sa faca acum, pentru ca si ei ii placea de mine. Am convins-o ca maine sa ne intalnim sa discutam.

Acum vine si itnrebarea mea: ce pot sa fac ca sa o conving sa renunte la respectivu si sa ramana cu mine?

PS: se pare ca a mai fost impreuna cu cel cu care este acum.

Multumesc! Am nevoie de raspuns cat mai rapid.

Răspuns Câştigător
| medgirl a răspuns:

Buna.se pare ca tii mult la ea, nu orice baiat ar proceda la fel(cred eu).
Deci, maine cand va vedeti, incearca sa fii pe gustul ei, fa-i complimente, plimbati-va, vorbiti, incearca sa nu prea fie momente de tacere, da-i intrebari(nu multe.sa nu fie chestionar), povestestei despre tine(evita laudele, fetele nu iubesc asta), cand vorbesti exclude cuvintele urate, fa-o sa se simta bine, sa fie fara emotii si demonstreaza-i ca tu esti mai bun ca respectivul baiat in toate!

Baaafta! Sper sa te aleaga pe tine!

Mult succes!

4 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Nu ai cum sa o fortezi, sentimentele sunt sentimentewinking

| valykx a răspuns:

Daca te intreaba ce parere ai spune-i ca ce o face pe ea fericita te face si pe tine si ca indiferent pe cine ar alege acela este un tip foarte norocos! Sper sa te ajute! Bafta!

| bebe91 a răspuns:

Pai nu ai specificat daca cu baiatu cu care a vorbit pe mess se poate intalni... daca nu se poate intalni eu cred ca ar trebui sa te aleaga pe tine avad in vedere ca tu esti mai aproape de ea.asta trebuie sa ii zicisi eu.ca ce prefera o relatie pe messinger sau una cu tine. parerea mea

| ZeroCoolXtreme explică:

PS: se poate vedea cu respectivul, dar inca nu a facut-o. Multumesc pentru sfaturi, mai astept si altele.