| Mariusica95 a întrebat:

Salut, am si eu o problema : cand eram mic mi-am spart dintele din fata si a trebuit sa imi implanteze un "surub" in gingie si sa puna un dinte fals...in prezent, celalalt dinte mare a crescut, iar cel implantat a ramas mic.
Stie cineva ce trebuie facut? Daca ma duc la stomatolog cum trebuie sa ii explic problema?

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Poi nu e mare filozofie te duci la stomtolog si ii spui ca a crescut celalat dinte si doctorul te va intreba daca vrei sa ti-lpileasca sau sa iti puna altul mai mare, iti recomand sa il asculti pe doctor si sa nu iti pilesti dintele pote arata urat.
Ia un pai o rigla ceva subtire si du-te in fata oglinzii si vezi cum ar arata dinti tai daca dintele care a crescut ar fi cat cel fals, daca nu esti multumit spune-i doctorului sa iti puna un dinte mai mar ein locul celui fals, trebuie sa ai peste 18 ani chiar mai mult :*

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat