| Passatb6 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. De ce toti ma cred imatur?laughing)
Adica daca fac caterinca mereu si sunt un tip vesel, care face lumea sa fie vesela, sunt imatur? Intreb pentru un prieten.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este nromal sa fii perceput ca imatur, atat vreme cat iei totul in ras si bascalie, nu in serios.
Poate nu ti-ar strica sa fii mai serios, ca lumea sa nu te mai perceapa ca un bufon.
Una este sa faci din cand in cand glume si alta este sa te dai in spectacol tot timpul, asta denotand ca nu te poti oprii, pentru ca nu esti destul de matur sa intelegi pana unde ar trebuiis a mergi cu gluma.

PS Sunt convinsa ca prietenul tau are si el 2 maini sa scrie o intrebarea pe TPU, asa ca, incarca sa eviti minciunile si sa te maturizezi, acordand seriozitate situatiei, daca vrei ca lumea sa-ti acorde atentie si sa te ia in serios.

| sierra1 a răspuns:

"De ce toti ma cred imatur? Adica daca fac caterinca mereu"

spune-i "prietenului" că baiul este in cuvântul MEREU

| Passatb6 explică (pentru sierra1):

Pai ma intristeaza cand vad oamenii suparati pe viata, tristi, si toate cele. Ma intristeaza si pe mine.

| Andreeush a răspuns:

Păi dacă nu ești serios și tot timpul faci caterincă cum ai vrea să te vadă lumea?
Și faza cum că întrebi pentru un prieten e expirată. Mai bine zi că despre tine e vorba.

| FaraNumePls a răspuns:

Pai asa esti, imatur. Lasa glumele

| CleanHeart a răspuns:

Nu ești imatur, sunt ei prea triști, foarte bine faci că ești asa.
Trebe sa fie plini de viață că numa una avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face caterincã lejer sa vezi cum reactioneaza persoana, o i-a personal sau redirectioneaza. E bine sa diferentiezi oamenii, in acest caz nu e imatur. Dar totul cu o limitã.
Dacã esti tot numai o glumã si o veselie, nu ca esti neaparat imatur, dar nimeni nu te poate lu-a in serios.

| Passatb6 explică (pentru anonim_4396):

Pai cand vad atatea lume trista in juru' meu, daca as fi serios ca ei as muri plin de informatii si mort de foame.

| ibaal a răspuns:

Si ce-ti pasa tie de ce zic ei?! laughing
Tu razi si mergi inainte,ca ei tristi,abia se chinuie sa stea pe loc,sa nu de-a inapoilaughing
Sa iti spun o chestie,mereu intr-un grup e unul mai glumet,unul mai serios,un prost cu actelaughingunul care se da destept,si toti se mananca de cu® indiferent de cat de prieteni ar parealaughing
asta e specia umana,vanitoasa,pentru fiecare,siesi e mai bunlaughing
e perfect,asa ar trebui sa fie toti.
Stiu eu "seriosi" care n-au facut niciun ***** in viata si jokerii clasei care acum sunt mari oameni, si tot razand fac bani, isi traiesc viata frumos, familii implinitelaughing
si ce sa vezi, carcotasii tot mananca...nu ai cum sa ii multumesti pe toti!

| TheCrusader a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la intrebare. "fac caterinca mereu". Daca ai fi fost matur si vesel in acelasi timp, nu ai fi fost la fel de enervant sau deranjant.

| Passatb6 explică (pentru TheCrusader):

Pai prietenii ma considera enervant ca ei vor sa vorbeasca serios cu mine, si ma bufneste rasu'. Si eu cand vreau sa spun ceva serios o spun tot in fel de caterinca.

| Gabriel2424 a răspuns:

Poate ca uneori exagerezi cu caterinca, incearca sa fii si mai serios, tot ce e in exces strica, si te poate face imatur daca nu te poti controla, totul e bun cu o anumita masura.