| PrivesteCatreCer a întrebat:

Salut,am si eu o problema, eu sunt in scoala de soferi si incerc sa ma concentrez sa invat si nu pot, nu inteleg de ce, nu sunt distras de nimic, doar ca nu ma pot concentra cum trebuie. Ideei/sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu ai atât de mult entuziasm.
Motivează-te gândindu-te cum vei arăta la volanul mașinii pe care dorești s-o conduci. happy

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încearcă să înveți împreună cu cineva, chiar cu scaunul, pisica sau bunica.

| PrivesteCatreCer explică (pentru sadrian46):

Esti bun

| sadrian46 a răspuns (pentru PrivesteCatreCer):

Eu eram la facultate și îmi plăcea, eram bun, dar după o lună de sesiune, în care trecusem prin 5 examene și urma al 6-lea eram stors. Și așa făceam, tot felul de exhibiții ca să pot să îmi intre în cap.

| aneliram a răspuns:

Păi trebuie să înțelegi ce înveți. Legislația este ca un,, limbaj al soferilor", sunt reguli fara de care nu poti sa conduci ca un profesionist.