| Céline7 a întrebat:

Am si eu o problema: imi place de un baiat dar de fiecare data cand il vad ma pierd si rosesc toata, am iubit pe cineva mai demult dar am fost dezamagita iar acum imi este frica sa mai iubesc ca inainte! Ce sa fac? Funda+vot

Răspuns Câştigător
| ancutza_4814 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa nu te mai gandesti la trecut ci sa te gandesti la ce ai de facut acum.Incearca sa nu te mai pierzi, incearca sa te stapanesti macar putin.Asa am facut si eu vara asta :imi placea de un baiat si mereu cand imi spunea ceva eu nu intelegeam nimci si tot il intrebam"poftim?"laughingcolega mea radea de mine si dupa ce pleca imi zicea ce a zis, iar eu intelegeam cu totul altcevaoh go on. Daca nu te poti stapani uite cum am facut eu:m-am gandit dinainte ce poate sa-mi spuna el cand ma saluta sau asa si ce voi spune eu.si mereu m-am gandit cum sa-l intreb si eu cate ceva...si asa am incercat sa-mi stapanesc si eu rusineahee heesi acum inca mai rosesc si ma mai balbai insa nu ca inainte.:*:*Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| NOinformation a răspuns:

Cum sa iti fie frica sa mai iubesti? Viataaa e lungaa o sa intalnesti multi alti baieti! o sa uiti si o sa traiesti clipee foarte frumoase si mai putin pe placul tau :* Mereu in viata ai loc de ceva nou! Iubeste. ca doar o viata aiwinking Bafta!:*

| brokenangel13 a răspuns:

Pai adevarul e ca si eu am trecut prin aceste momente...si nu ar trebui sa-ti fie frica pentru ca daca nu incerci atunci tu o sa ai de pierdut! Fiecare dintre noi a fost dezamagit si totusi ne invingem frica si mergem mai departe in cautarea persoanei care ne va iubi cu adevarat...deci Bafta atunci!