| Balan_Alin_1984 a întrebat:

Am un "prieten" de 15 ani care se joaca cu noi (gasca noastra) de 12 ani, el nu poate sa se integreze intre copiii de varsta lui deci sta cu noi, e foarte nesimtit plus ca e nespalat, nearanjat, neingrijit, etc, in gasca noastra sunt cam 9-10 membrii maxim dintre care 7 sau chiar 8 sunt MANIPULATI de acest "individ", ii duce cu zaharelul, se joaca cu ei nu stiu ce joc si apoi le baga vrajeli ca sa mearga cu el afara, e foarte enervant, daca facem o greseala oricat de mica ar fi ne critica si face ca toate alea dar in schimb daca el face o greseala si noi ii spunem ceva incearca sa-i intoarca pe cei manipulate de el impotriva celor care l-au I-au spus acel lucru, eu cred ca ceilalti pusti din gasca noastra nu au tupeul sa-i spuna in fata ca nu vor sa se mai joace cu el pentru ca e ambitionat si chestii din astea, nu stiu ce sa fac, toti prietenii mei in afara de 2 sau ceva gen nu mai stau cu mine pentru ca nu-l support, si nu-mi spuneti sa stau si eu cu el pentru ca am incercat si efectiv nu-l pot suporta, dau funda, mersi!

Răspuns Câştigător
| CameliaYTMinecraft a răspuns:

Bună! Te înțeleg....Eu te sfătuiesc sa nu mai stai cu el daca nu il suporti si oricum ceilalti isi vor da seama ca îi manipulează si il vor părăsi. Sper ca team ajutat...Pe mine nu a avut cine sa ma invete asta si nu prea am facut ce trebuia...

| Balan_Alin_1984 explică (pentru CameliaYTMinecraft):

Pai am scris clar mai sus ca nu isi dau seama ca ii manipuleaza, efectiv sunt PROSTI, nu am ce sa le fac, daca le zic ca ii manipuleaza o sa stea tot mai mult cu el, si eu incep sa nu mai am prieteni din cauza handicapatului asta

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca te deranjeaza atat de tare, atunci nu mai sta cu ei. Daca respectivul chiar are un caracter atat de urat, atunci acele persoane manipulate isi vor da seama la un moment dat si-l vor parasi.

| Balan_Alin_1984 explică (pentru AFR81):

Nu isi vor da seama, stau cu el de 3-4 ani si tot nu inceteaza, nu cred ca-si vor da seama...

| Alin75 a răspuns:

Ca sa scapi de el trebuie sa l bati, daca nu poti sa l bati mai aduci pe altcineva care crezi tu ca l poate bate si care se baga