| anonim_4396 a întrebat:

Salut happy am vazut la cineva o poza alb nergu si in mana avea o inimioana rosie deci toata poza era alb negru numai inimioara era colorata...cum pot face si eu o imagine asa? happy

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu Photoshop se poate face. Şi eu vreau o poză aşa dar până la urmă am spus că voi lăsa pe cineva care se pricepe. Cred că trebuie decupată partea pe care o vrei colorată - şi copiată, apoi faci poza alb-negru şi dai paste la imaginea colorată... Şi o suprapui pe locul unde a fost. Caută eventual tutoriale pe net. Cred că e la fel cu schimbatul fundalului la o poză.

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.
Si eu am vazut la cineva ca avea poza alb negru si in mana avea un trandafir rosu, si buzele roshii. :X

suuuper` big grin
Din pacate nu stiu, sincer raspunsurile la intrebarea ta ma vor ajuta si pe miinebig grinlaughing.

papa
xoxo.

| MisterKat a răspuns:

Banuiesc ca ar fi normal sa folosesti progamul Photoshop sau alt progam de editat poze.

O seara buna!

Daniel.

| sckorpion a răspuns:

Ca cea de la avatarul meu? big grin E facuta in photoshop, nu e greu deloc happy. Gasesti tutorial pe net.

| scarllet a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai instalat photoshop-ul, si sa mai fi lucrat pe el.

http://www.tutoriale-photoshop.ro/? p=1987

Sper sa iti fie de ajutor...

| zemantex a răspuns:

Poti modela poza in orice program ce are functia de selectie a canalelor de culoare. de acolo scoti toate culorile excaptand rosu. pe acelasi principiu functioneaza si tanti de la vreme. ai observat ca nu poarta nimic verde? ei bine, pe harta din spatele ei este proiectata o harta pe un ecran verde si se da remove la orice e verde.