| Cretzu_8379 a întrebat:

Salut'are
Am un Home Theatre System Sony, si. din curiozitate sa vad daca merg filmele pe el, am cumparat un dvd, am bagat un film(700 de mb) cu tot cu subtitrare, dar nu se vede subtitrarea in film.
Intrebarea mea este :
Cum lipesc subtitrarea de film?
Cu ce program?

Răspuns Câştigător
| edygman a răspuns:

Salut Cretzu.Problema e ca fiecare DVD Player suporta un anumit tip de subtitrari(cu extensia.srt,.sub,.txt,etc.). Incearca sa redenumesti subtitrarea cu denumirea filmului, pastrand extensia acesteia(de exemplu: film="video.avi", subtitrare=video.sub").Iti recomand sa pui mai multe subtitrari cu diferite extensii si cu numele filmului. Sper ca te-a ajutat raspunsul.

1 răspuns:
| Cretzu_8379 explică:

Multumesc,edygman