| WarGaming a întrebat:

Salut, as avea si eu o intrebare, am cunoscut o fata si am vorbit cu ea vreo 2-3 ori si nu stiu cum as putea sa incep o conversatie cu ea si chesti de genul, eu sunt genul mai "timid". M-ati putea ajuta cu ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| LoLz0r a răspuns:

Pai infruntati timiditatea, i-ati inima in dinti si incepe o conversatie frumoasa printrun simplu mesaj: Buna frumoaso:*

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Deschide subiectul care il stapanesti cel mai bine, dati-va o tema comuna pe care sa o dezbateti aprins ziua urmatoare...etc

| ѕოiℓε01 a răspuns:

1. "Imi place numele tau; care este originea lui? Ai fost numit dupa o anumita persoana speciala?"

Aproape toti oamenii poarta nume in spatele carora se afla o poveste speciala. Ai mari sanse ca astfel sa dai nastere unei discutii pline de umor si detalii interesante despre interlocutor si despre familia acestuia.

2. "Unde ai fost in ultima ta calatorie?"

Cu siguranta fiecarei persoane ii va placea la nebunie sa povesteasca despre locurile pe care le-a vizitat si intamplarile haioase la care a participat. - lucru care va va da apa la moara pentru o noapte intreaga de discutii.

3. "Daca te-ai inscrie din nou la facultate, ce ai studia?"

4. "Care este localul tau preferat?"

5. "Care este cel mai spontan lucru pe care l-ai facut in ultima luna?"

6. "Cu ce anume te tachineaza prietenii in general?"

7. "Care este parerea ta despre... (si citezi un eveniment recent)?"

8. "Ce stii despre...(un prieten comun?"

Evident, aceasta intrebare va functiona numai in cazul in care aveti o cunostinta comuna. Daca aceasta persoana exista, veti putea palavragi fiecare despre felul in care a cunoscut-o pe respectiva persoana.

9. "Chiar poti sa crezi ca vremea de acum ma face sa-mi doresc sa ma mut la? Tu ce parere ai?"

Chiar daca discutiile despre vreme sunt destul de previzibile, felul in care vei aduce in conversatie acest subiect nu trebuie sa fie banal.

10. "Care este ultimul film bun pe care l-ai vazut?"

Aceasta intrebare poate conduce la o conversatiile despre noile aparitii pe care ati fi interesati sa le vedeti impreuna la urmatoarele intalniri.

Sunt multe subiecte pe care le poti discuta cu o fatalaughing muzica, filme, calatorii, pasiuni comune, mancarea preferatalaughing etc. Asa ca ce mai astepti lasa timiditatea in urma si incepe o conversatie cu fata! big grin