| LION_9381 a întrebat:

Salut.as vrea sa stiu ce meserie mi-ati recomanda in domeniul calculatoarelor/IT? De exemplu: programator, java, c++ si altele.Sunt mic deocamndata am 16 ani dar chestiile astea se invata de la o varsta frageda ca sa ai un loc de munca cat mai bun si un salariu mai mare. Ce imi recomandati, cam ce este popular in romania, sa fie si frumos, nu prea greu si sa se castige cat de cat bine...Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| h3ct0r3 a răspuns:

Informatician inveti foarte usor informatica si te duci pur si simplu la o fabrica de calculatoare se castiga foarte bine stand numai la birou zic din proprie experienta si eu am 16 ani si unchiul meu asta este.O sa ai noroc.Te Rog FunditSsSa

| LION_9381 explică (pentru h3ct0r3):

Si in ce consta sa stai toata ziua la birou? Adica ce activitate ai, ce faci mai exact, cu ce te ocupi?

3 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Sincer sa fi programator e o meserie cautata.Dar crede-ma ca e greu sa inveti programarea.

| LION_9381 explică (pentru GyeBaek):

Stii ceva despre programare? Ai putea sa-mi zici primii pasi spre domeniul acesta sau ceva legat de vreun limbaj de programare?