| armytryx a întrebat:

Salut,
As vrea sa stiu cum deosebesc tigarile cu mentol si cele fara, iar cele cu mentol sunt mai rele(mareferla sanatate) decat cele fara, s au care este diferenta.
Si ce sunt tigarile dublu-click? Deabea m-am apucat happy
Multumesc anticipatwinking

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei pachetul in care sunt ambalate tigarile mentolate au o portiune de culoare verde si destul de vizibil este trecut cuvantul MENTHOL. Se considera ca tigarile mentolate sunt mai periculoase pentru sanatate decat cele normale.De asemenea, senzatia de racoare pe care o ofera aceste tigari reduce duritatea fumului de tigara, iar tigarile mentolate sunt vazute drept o alternativa mai usoara. Ca incheiere sfatuiesc pe oricine sa isi aduca aminte ori de cateori fumeaza ca a fumatul este nociv pentru organism si sanatate. Eventual alternativa unei tigarete electronice poate fi o optiune catusi de cat acceptabila. Multa sanatate.

| armytryx explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc ca ai raspuns, deci Winston Blue si Pall Mall Negru este fara menthol (sa fiu sigur) happy?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru armytryx):

Intotdeauna va fi specificat in mod obligatoriu si inscris pe pachetul de tigari cuvantul MENTHOL suficient de mare pentru a fi vizibila inscriptia. Orice tigara mentolata are un gust si o aroma specifica mentei. Marca Winston Blue trebuiesa fie o tigara light adica slaba, asta semnifica culoarea blue, iar Pall Mall Negru cred ca este o tigara tare cam asta specifica de obicei culorile rosu intens sau negru.