| iulika2295 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu cateva lucruri despre liceele militare de la noi din tara, asta daca sunteti dispusi sa ma ajutati... In primul rand vreau sa stiu daca se mai poate intra si in clasa a 10, mai ales ca sunt in al doilea semestru, sau chiar si din clasa a 11a. Vroiam sa mai stiu care este cel mai bun dintre toate cate exista si cam ce conditii sunt, ce testari trebuie` sa mai dau sau sa dau. Va multumesc anticipat pentru ajutor!happy

1 răspuns:
| NemNUZ a răspuns:

Cred ca se poate intra si in a 11 poti sa mergi ori la Campul Lung ori la Alba Iulia probele sunt alergare pe 100 m cronometrat si vreo 1000 m proba de rezistenta este si proba scrisa cand primesti un test... mai sunt si flotari exerciti pe care le stii (poti daca vrei sa incerci sa platesti ceva si e mult mai usor ) bafta ca oricum avem nevoie de armata big grin